Naga MarketsWojna handlowa: Umowa USA z Chinami może zostać podpisana po 15 styczniaOstatniego dnia 2019 roku, Donald Trump poinformował na Twitterze o wyznaczeniu daty podpisania podpisania I fazy umowy handlowej z Chinami na 15 stycznia 2020 r. Ma to być spory przełom w trwającej od lipca 2018 roku wojny handlowej, która wywiera znaczący wpływ na globalną gospodarkę. W najnowszym wywiadzie, Prezydent USA zasiał ziarno niepewności mówiąc, że podpisanie umowy może nastąpić “krótko po” planowanej dacie.

Wzmiankę o tym, że podpisanie umowy może nastąpić “krótko po” 15 stycznia można było usłyszeć we wczorajszym wywiadzie dla filii ABC TV z Toledo w stanie Ohio. Biały Dom nie odpowiedział od razu na prośbę o wyjaśnienie uwag Trumpa.

I faza kompleksowej umowy z Chinami

W związku z nową umową oczekiwane jest obniżenie taryf nałożonych na towary importowane do USA z Państwa Środka. Chiny mają ponadto zwiększyć zakupy produktów rolnych z USA, energii oraz towarów przemysłowych. Porozumienie ma także objąć niektóre spory dotyczące własności intelektualnej, a jego podpisanie otwierałoby drogę do rozpoczęcia rozmów odnośnie drugiej fazy umowy.

Zobacz też: USA: Grudniowy raport NFP rozczaruje rynek? – prognozuje 6 dużych banków

Przedstawiciel handlowy Stanów Zjednoczonych oznajmił, że umowa w fazie 1 obejmuje silniejszą chińską ochronę prawną dla patentów, znaków towarowych, praw autorskich, w tym ulepszone procedury karne i cywilne w celu zwalczania naruszeń w Internecie, pirackich i podrobionych towarów. Kwestie takie jak subsydia przemysłowe mają zostać rozwiązane w kolejnej umowie.

Wizyta chińskiego wicepremiera

Jak podało chińskiego ministerstwo handlu, umowę ze Stanami Zjednoczonymi w imieniu Chin ma podpisać w przyszłym tygodniu Liu Hue, szef krajowego zespołu negocjacyjnego w chińsko-amerykańskich rozmowach handlowych

Wizytę Liu w Waszyngtonie zaplanowano w dniach 13 -15 stycznia, a zatem jeśli podpisanie umowy miałoby nastąpić “krótko po” planowanej dacie, trudno powiedzieć, kto miałby to zrobić ze strony Chin.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs dolara umacnia się kolejny dzień z rzędu

Wczorajsza sesja na głównej parze walutowej wskazywała na niezdecydowanie uczestników rynku. Jak bowiem widać poniżej, kurs EURUSD zakończył dzień w okolicach otwarcia, a na wykresie dziennym utworzyła się świeca doji. Dziś dolar umacnia się do euro, co doprowadziło do wybicia nowych minimów w tym tygodniu. Kluczowe dla dalszego zachowania akcji cenowej wydają się dziś być dane z amerykańskiego rynku pracy, w tym NFP, które poznamy o godz. 14:30.

Wykres dzienny pary walutowej EURUSD - 10.01.2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURUSD – 10.01.2020 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here