Naga MarketsDonald Trump, prezydent USA

W ten weekend, Osaka gościć będzie przywódców państw grupy G-20. Spotkanie jest bardzo istotne, ponieważ w jego trakcie odbędą się rozmowy prezydentów USA i Chin. Donald Trump nie zamierza jednak traktować chińczyków ulgowo.

Z najnowszych wypowiedzi Donalda Trumpa wynika, że ten nie obiecywał chińskiemu prezydentowi Xi Jinpingowi odroczenia eskalacji taryf w wojnie handlowej. Uważa jednak, że zaplanowane rozmowy “będą produktywne”.

Spotkanie w połowie drogi

Na horyzoncie efektów wojny handlowej pojawiają się oznaki globalnego spowolnienia. Chiny żywią nadzieję, że uda się rozwiązać konflikt handlowy, który przyczynia się do tego spowolnienia. Pekin liczy, że “Waszyngton spotka się z nim w połowie drogi”.

Celem Donalda Trumpa jest ustanowienie dwustronnych umów między krajami, które pozwolą na wzmocnienie gospodarki, jak powiedział „Jako minimum, będzie produktywnie.
Zobaczymy, co się stanie i co z tego wyjdzie.”

Nad Chinami cały czas wisi groźba nałożenia nowych taryf na towary o wartości 300 mld dolarów, co stanowiłoby niemal całość importu do USA. Okazuje się, że Trump nie potraktował Xi ulgowo i nie odroczył na pół roku wprowadzenia dodatkowych ceł.

Kosztowna eskalacja konfliktu

W przypadku fiaska rozmów, taryfy na niemal cały handel USA i Chin w wysokości 25-procent mogą okazać się bardzo kosztowne dla globalnej gospodarki.

Jak wynika z kalkulacji Bloomberg Economics, czarny scenariusz zaprezentowany wyżej wraz z dużym spadkiem na głównych rynkach mógłby sprawić, że do końca 2021 roku, światowa gospodarka utraciłaby 1,2 biliona dolarów.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Dolar na dobre zagościł pod linią trendu

Indeks dolara w ubiegłym tygodniu pokonał kluczową strefę konfluencji wsparcia, gdzie linia trendu biegnącą od dołka z września 2018 roku spotykała się z horyzontalnym poziomem 96,33. W ramach dynamicznych spadków kurs szybko dotarł do kolejnego wsparcia przy 95,45.

Poprzednie trzy dni, notowania spędziły na odbiciu od wsparcia. Dziś jednak na rynek wrócili sprzedający, którzy mogą teraz spychać cenę z powrotem do 95,45. Po pokonaniu tego poziomu, kursy mógłby zniżkować do kolejnej strefy obrony blisko 94,84.

Zobacz też: Amerykańscy prawodawcy obawiają się kryptowaluty Facebooka. Libra pod lupą Izby Reprezentantów

Indeks dolara - wykres dzienny - 28 czerwca 2019
Indeks dolara – wykres dzienny – 28 czerwca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here