Naga MarketsDonald Trump chce dalej negocjować umowę handlową z Chinami, na co wskazują groźby podniesienia taryf importowych, które eskalowałoby trwającą wojnę handlową. Wyższe cła mogą zostać wprowadzone jeśli prezydent Chin, Xi Jinping nie spotka się z Trumpem  na szczycie grupy G20 w Japonii.

Trump ujawnił dziennikarzom w Białym Domu, że może nałożyć cła znacznie wyższe niż 25% na chińskie towary o wartości 300 mld dolarów. Mowa tu o imporcie wartym nawet 600 mld dolarów. Jak powiedział Donald Trump: “Nigdy nie dostaliśmy z Chin nawet 10 centów, a teraz dostajemy dużo pieniędzy.”

Dość pochlebnie wypowiedział się także na temat Xi Jinpinga: “On jest naprawdę niesamowitym facetem, jest wspaniałym człowiekiem. Jest bardzo silny, bardzo bystry, ale jest za Chinami, a jestem za Stanami Zjednoczonymi.”

Ze słów Prezydenta USA wynika także, że Chiny zawrą w końcu umowę: “Chiny zamierzają zawrzeć umowę, ponieważ będą musiały ją zawrzeć”.

Huawei częścią umowy handlowej?

Chiński producent telefonów Huawei został wciągnięty na „czarną listę”, co zapoczątkowało działania ze strony firm amerykańskich oraz europejskich, polegające na odsuwaniu współpracy z chińską spółką. Teraz jednak Trump zasugerował, że umowa handlowa między oboma krajami może objąć Huawei.

“Uważam to [Huawei] za zagrożenie. Jednocześnie może być bardzo dobre to, że robimy coś w odniesieniu do Huawei w ramach naszych negocjacji handlowych z Chinami. Chiny bardzo chcą zawrzeć umowę, chcą to zrobić o wiele bardziej niż ja, ale zobaczymy, co się stanie” – mówił wczoraj Donald Trump.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

EUR/USD ponownie testuje opór na 1,1320

Podczas wczorajszej sesji, dolar umocnił się nieznacznie do euro, a kurs głównej pary walutowej powrócił na zamknięciu dnia pod opór przy 1,1320. Jednakże zakres ruchu zawarł się notowaniach z piątku, co doprowadziło do powstania formacji inside bar.

Wybicie górą z tej formacji ponad ubiegłotygodniowe maksima dawałoby szansę na wzrost w kierunku szczytu z marca przy 1,1447. Kluczowy opór znajdziemy natomiast przy 1,1490.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres dzienny - 11 czerwca 2019
Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres dzienny – 11 czerwca 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here