Naga MarketsWojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiWojna handlowa daje się ostatnio we znaki inwestorom. Pytanie jak na niej skorzystać? Poza podwyższoną zmiennością na indeksach giełdowych i wielu okazji intraday, można także rozważyć pozycje na walutach. Których? Pod uwagę należy wziąć dolara australijskiego a także jena.


Sprzedaż AUD względem JPY najlepszą opcją?

Dobrym wyjściem wydaje się pozycja krótka na dolarze australijskim względem jena japońskiego. jen uchodzi za “safe haven”, a “aussie”, może tracić przez konflikt na linii USA-Chiny. W miarę eskalacji konfliktu, Citigroup przewiduje spadki na AUD/JPY nawet do poziomu 72,75 w perspektywie kilku tygodni, co oznacza spadki na ponad 4%. Z kolei Jeffrey Halley , analityk Oanda Asia Pacific z 30 letnim doświadczeniem, sugeruje, że spadki mogą być głębsze i sięgną nawet poziomu 70,00 w perspektywie nawet dwóch miesięcy.

“Pozycja na AUD/JPY wydaje się najlepszym rozwiązaniem wobec sytuacji” powiedział Sean Callow, starszy strateg walutowy w Westpac Banking Corp. Dodał także: „Nie widzę szybkiego rozwiązania wojny handlowej między USA a Chinami przed spotkaniem Grupy-20, które planowane jest na przyszły miesiąc”.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Brexit: będzie umowa? Kurs funta GBP/USD w górę

RBA również “ciąży” kursowi AUD

Oprócz kwestii dotyczących wojny handlowej, na kurs AUD wpływają także ostatnie oświadczenia Banku Centralnego (RBA), który skłania się ku obniżce stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu.

Tymczasem Jen zyskuje do wszystkich walut G-10. Bank of America widzi umocnienie jena względem euro, z powodu napięć handlowych, które w dalszym ciągu znajdują się w centrum zainteresowania inwestorów.

Zagrożeniem dla pozycji krótkiej na AUD/JPY może być spotkanie Trumpa i prezydenta Chin XI Jinpinga podczas szczytu G-20. Jeżeli dojdzie wtedy do porozumienia, to wojna handlowa będzie miała szansę się zakończyć. jednak dopóki żadne konkretne działania nie zostaną podjęte is trendy będą się ograniczać jedynie do rozmów, scenariusz spadkowy na AUD/JPY pozostaje aktualny.

Sytuacja techniczna na wykresie

Dolar australijski wyraźnie traci w ostatnich tygodnia. W ujęciu do jena japońskiego znalazł się on najniżej od początku stycznia tego roku. Jak powiedział Shyam Devani z City: „Widzę, że Aussie-yen potencjalnie przetestuje 72,75 w ciągu najbliższych dwóch tygodni”.

Technicznie brałbym tutaj pod uwagę strefę oporową przy 76,30. Dopóki kurs znajduje się poniżej, dalsze spadki są scenariuszem bazowym. Ewentualne pokonanie strefy może jednak doprowadzić do większego odreagowania osttanich silnych spadków.

Wykres AUDJPY 22 maja 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here