Naga MarketsDziś zostaną wznowione negocjacje handlowe USA i Chin. Biały Dom rozważa natomiast wprowadzenie uzgodnionego wcześniej porozumienia walutowego, które powstało jeszcze przed zerwaniem rozmów handlowych. Mówi się, że porozumienie to może stanowić pierwszy etap umowy z Pekinem. Kurs juana (USDCNH) charakteryzuje się dziś większą zmiennością i zyskuje do dolara.

Do Waszyngtonu ponownie przybyli chińscy negocjatorzy, którym przewodzi wicepremier Liu He. Będą oni prowadzić rozmowy ze stroną amerykańską, przedstawicielem handlu Stanów Zjednoczonych Robertem Lighthizerem i sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem. Rozmowy na tak wysokim szczeblu wznowiono pierwszy raz od lipca, kiedy to negocjacje zostały zerwane. Mają one potrwać do jutra, jednakże to jeszcze może się zmienić, zależnie od przebiegu rozmów. Niewykluczone jest także spotkanie z Donaldem Trumpem.

Donald Trump chce kompleksowej umowy

W najbliższy wtorek (15 października), Stany Zjednoczone planują podnieść cła z 25 do 30% na chińskie towary o wartości około 250 mld USD. Według jednego z chińskich urzędników, zawarcie częściowe umowy handlowej z USA uzależnione jest od wstrzymania wyższych taryf w przyszłym tygodniu.

Z kolei Donald Trump chciałby kompleksowej umowy handlowej, jak powiedział: “Moim pragnieniem jest dogranie dużego interesu. Zaszliśmy tak daleko. Ale myślę, że musimy po prostu zobaczyć, co się stanie. Wolałbym coś wielkiego. I myślę, że właśnie po to rywalizujemy.”

Na razie nie są znane szczegóły paktu walutowego USA i Chin, który wypracowano w lutym br. Wiadomo jednak, że później rozmowy handlowe załamały się, a USA nazwało Chiny manipulatorem walutowym.

Zobacz też: Tureckie wojska atakują Kurdów w Syrii. Lira kolejny dzień traci do dolara

Notowania juana testują tygodniowe ekstrema

Notowania pary walutowej USDCNH dotarły na początku września ponad poziom 7,19. Test tego oporu okazał się skuteczny, a w ramach odbicia kurs osunął się do 7,03. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, byki próbują odrobić wcześniejszej straty i dziś udało im się przetestować lokalny opór przy 7,1650/60.

Jednak juan zaczął się umacniać, co następnie zaprowadziło jego notowania pod lokalne wsparcie przy 7,1050. Poziom ten odgrywał istotne znaczenie wcześniej, także w roli oporu. Jeśli sprzedającym udało się przełamać wsparcie, kurs USDCNH mógłby się kierować do strefy tworzonej przez linię trendu biegnącą od dołka z kwietnia oraz horyzontalny poziom 7,0300.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych >>

Kurs dolara do juana (USDCNH) - wykres dzienny - 10 października 2019
Kurs dolara do juana (USDCNH) – wykres dzienny – 10 października 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here