Naga Marketspięści chiny usaWedług analityków z Danske Banku rozmowy handlowe między USA i Chinami wydają się postępować, a dość pozytywne sygnały płyną zarówno z Waszyngtonu, jak i Pekinu. Z kolei Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG Bank oczekuje, że para EUR/USD będzie się poruszać z neutralnym nastawieniem w przyszłym tygodniu, między poziomem 1,1000, a 1,1250.


Trwają rozmowy handlowe między USA, a Chinami – Danske Bank

Według Bloomberga Chiny są gotowe na zakup 20 mld USD amerykańskich produktów rolnych w pierwszym roku i z czasem mogą zwiększyć tę kwotę do 40-50 mld USD, jeśli Stany Zjednoczone zniosą wszystkie taryfy w ramach„ umowy drugiej fazy”. Wall Street Journal napisał w weekend, że doradca ekonomiczny prezydenta USA Donalda Trumpa zorganizował spotkanie w Białym Domu z licznymi ekspertami, którzy ostrzegali Trumpa, że ​​dalsza eskalacja zaszkodzi amerykańskiej gospodarce i jego szansom na reelekcję. Dane dotyczące zamówień na dobra inwestycyjne w USA w tym tygodniu dodały poparcia temu poglądowi, ponieważ wskazały na pierwszy spadek inwestycji w USA od czasu, gdy Trump przejął owe biuro – napisano w raporcie.

Jastrzębi doradca ds. handlu Trumpa, Peter Navarro oznajmił w tym tygodniu, że „faza pierwsza obejmie prawa własności intelektualnej”. Z kolei w swoim drugim przemówieniu skoncentrowanym na Chinach w ciągu roku wiceprezydent Mike Pence powtórzył swoją twardą retorykę na temat Chin.

Trump i XiWciąż czekamy na umowę „fazy 1”, która zostanie podpisana w połowie listopada przez prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Chin Xi Jinpinga. Powinno to utorować drogę do negocjacji w „fazie 2”, w której pozostaną wszystkie trudne elementy do rozwiązania i prawdopodobnie rozmowy będą kontynuowane w 2020 r. Przy znacznym osłabieniu gospodarki USA, Trump może dążyć do zawarcia pełnej umowy w przyszłym roku w celu ożywienia gospodarczego jeszcze przed wyborami w listopadzie 2020 r. – dodano.

Kurs EURUSD: Słabe dane ze strefy euro ciążą na wspólnej walucie – MUFG

Euro ustabilizowało się na wyższym poziomie w stosunku do dolara amerykańskiego w ubiegłym tygodniu po tym, jak nie udało się przełamać oporu w postaci 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie nieco powyżej poziomu 1,1200. Dynamika wzrostu euro utknęła w martwym punkcie, w osłabieniu, częściowo dzięki opublikowaniu najnowszych badań PMI za październik, które nadal sygnalizują, że gospodarka strefy euro powoli zwalnia wraz z końcem roku i zbliża się do stagnacji. Publikacja PKB w strefie euro za III kw. zostanie dokładnie przeanalizowana w nadchodzącym tygodniu. Słaby wzrost i inflacja wspierają decyzję EBC o wdrożeniu agresywnego pakietu środków łagodzących – wskazano w raporcie.

UK, Brexit, UE, Comparic , EuropaEksperci zauważają, że dopiero okaże się czy niedawny optymizm co do postępów w kierunku rozejmu USA-Chiny i porozumienie ws. Brexitu ostatecznie zdołają ożywić wzrost w UE i na świecie. Oczekuje się, że UE udzieli Wielkiej Brytanii kolejnego przedłużenia Brexitu w nadchodzącym tygodniu, najprawdopodobniej do końca stycznia.

Jednak stało się mniej jasne, w jaki sposób rząd Wielkiej Brytanii planuje uzyskać porozumienie w sprawie Brexitu za pomocą parlamentu. Jeśli rząd dokona szybkich wyborów i odniesie sukces, wówczas dodatkowa niepewność polityczna może działać jako skromny tłumik dla funta i euro, chociaż ryzyko braku porozumienia powinno pozostać niskie – podsumowano.

Kurs euro do dolara w piątek na interwale dziennym z zaznaczoną prognozą MUFG, źródło tradingview.com 25 10 19
Kurs euro do dolara w piątek na interwale dziennym z zaznaczoną prognozą MUFG, źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here