Naga MarketsNiedawno informowaliśmy, iż nastąpił widoczny postęp w negocjacjach na linii USA – Chiny, co było bardzo pozytywną wiadomością nie tylko dla obu mocarstw, ale także dla całej reszty świata, która jest silnie uzależniona od koniunktury panującej w dwóch największych gospodarkach. Jednak koniec jednego konfliktu wywołał w tym przypadku stworzenie nowego – tym razem między USA, a Unią Europejską.


Zobacz również: Prognozy ceny ropy i złota – duże banki inwestycyjne

Wojna handlowa USA – Europa? – Danske Bank

Według analityków z Danske Banku rosną obawy o wojnę handlową między USA, a. Dziś prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że ​​USA planują wprowadzić cła na towary z UE o wartości 11 mld USD w odpowiedzi na dotacje UE dla Airbusa. Chociaż kwota ta jest mniejsza niż 0,1% PKB UE, to jeszcze bardziej zwiększyłaby napięcia między UE, a USA i wzbudziłaby obawy, że Trump może przejść wkrótce na cła na samochody z UE.

Dziś skupiamy się na nowościach dot. Brexitu. Premier Theresa May odwiedza kanclerz Merkel i prezydenta Macrona przed jutrzejszym szczytem UE. Tymczasem w Londynie ustawodawcy będą mieli 90-minutową debatę na temat propozycji premier May, by opóźnić datę wyjścia Wielkiej Brytanii z 12 kwietnia do 30 czerwca – napisano w raporcie.

Jednocześnie eksperci zauważają, że należy oczekiwać dobrej kondycji małych przedsiębiorstw w USA wraz z odczytami za marzec. Po dużym spadku od listopada do stycznia indeks wzrósł w lutym, a konsensus oczekuje niewielkiego, dalszego wzrostu. Dodatkowo dziś w Brukseli odbywa się szczyt na linii UE-Chiny.

Dalsze wzrosty na EUR/USD – Commerzbank

Karen Jones, analityk w Commerzbanku wskazuje, że para EUR/USD dotarła w tym miesiącu do lokalnego minimum 1.1717, a w tym tygodniu powinniśmy zobaczyć odreagowanie pro-wzrostowe.

Jesteśmy zwolennikami dalszych wzrostów na parze EUR/USD. Podejrzewamy, że kurs euro może się umocnić, ale musi wykonać więcej pracy – napisała Jones.

Po przebiciu MA200 (kolor zielony) na poziomie 1.1455, znajduje się opór 1.1570 będący szczytem ze stycznia, który tworzy konfluencję ze średnią MA55 (interwał tygodniowy) na poziomie 1.1568. Lokalny opór stanowi 1.1281 (MA20 kolor czerwony). Z drugiej strony poniżej strefy 1.1175 – 1.1185 znajduje się dołek z maja 2017 r. 1.1110, a jeszcze niżej poziom 1.0814 będący zniesieniem Fibonacciego 78.6%.

Zobacz również: Bliski koniec wojny handlowej, raport pozycji CFTC i dalszy kurs EUR/USD – komentują duże banki

Wojna handlowa między USA, a Europą? Kurs EUR/USD – oceniają duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here