Naga Marketsusa chiny wojna handlowaNa początku dzisiejszej sesji indeksy giełdowe na całym świecie znajdowały się pod presją z tacji kolejnych niepokojących komentarzach z Chin. Pekin ostrzegł Stany Zjednoczone, że te “zapłacą cenę” za wspieranie Hongkongu i potępianie Chin ws. prowincji Xinjiang. Niemniej później sentyment odwrócił się o 180 stopni po raporcie opublikowanym przez Bloomberga. 


Odbicie na rynku akcji po raporcie Bloomberga

Pomimo, że raport powołuje się na nieznane źródła, to wystarczyło to aby na rynek ponownie wróciły dobre nastroje. Indeksy giełdowe wystrzeliły w górę, tym samym istnieje spora szansa na pokrycie wczorajszych spadków. jeżeli dzień zakończy się na aktualnych, bądź wyższych poziomach, to niewykluczone, że indeksy będą próbować odrobić całe spadki z początku tygodnia

Patrząc na indeks 500 największych spółek w USA, chwilowy ruch wyniósł ponad 15 punktów. Tym samym doszło to wybicia lokalnego oporu przy 3095 pkt. Jeżeli obecny sentyment się utrzyma to istnieje szansa na ruch w kierunku 3122 pkt, niemniej aby do tego doszło kurs musiałby pokonać strefę przy 3110 pkt, z którą ma aktualnie wyraźny problem. Poza informacjami dotyczącymi wojny handlowej, inwestorzy będą dziś zwracać uwagę na publikację indeksu ISM dla sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych – godzina 16:00.

Wykres US500
US500 interwał M15

Zobacz także: Wojna handlowa: Umowa I fazy odłożona do czasu wyborów prezydenckich w USA?

Wzrosty również na niemieckiej giełdzie

Niemiecki indeks giełdowy DAX również zdołał odwrócić złą passę. Po godzinie 10:00 wzrosty przyspieszyły, tym samym doszło do dynamicznego wybicia oporu przy 13065 pkt. Notowania ruszyły blisko 100 pkt w górę, niemniej ruch wyhamował tuż przed oporem wynikających z ostanich lokalnych minimów przy 13160 pkt. Jeżeli poziom nie zostanie pokonany, istnieje ryzyko korekty w stronę wcześniej pokonanej strefy przy 13065 pkt. Z drugiej strony, wybicie górą, moze otworzyć drogę do dalszych wzrostów i ruchu w kierunku 13300 pkt.

Wykres DAX
DAX interwał M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here