Naga MarketsNajbardziej prawdopodobny scenariusz Brexitu to kontynuacja chaosu zaraz po wyborach w Wielkiej Brytanii, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 15 listopada 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę aktualną sytuację ws. Brexitu oraz wojny handlowej. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Brexit i wojna handlowa to nadal dwie wielkie niewiadome

usa chiny wojna handlowaWojna handlowa pomiędzy USA i Chinami daje się inwestorom we znaki już od wielu miesięcy. Coraz bardziej drażni również fakt, że co chwilę otrzymujemy zapewnienia od obu stron o tym, że porozumienie powinno już niedługo nastąpić, po czym w ostateczności negocjacje są zrywane i rozpoczynane od nowa. Jak długo jeszcze będzie trwać ten impas?

Te artykuły również Cię zainteresują
Historia ostatnich miesięcy pokazuje, że cały czas jest równia pochyła. 15 grudnia mają wejść kolejne taryfy w USA na chińskie towary i taki jest kurs. Nie widać żadnych pozytywów i trzeba czekać na jakąś konkretną informację, a na razie lepiej pozostać sceptycznym. Poza negocjacjami USA-Chiny, uwaga inwestorów skupia się również na linii USA-Unia Europejska i jej przemyśle samochodowym – zauważył Łukasz Wardyn.

Podobnie jak wojna handlowa bardzo nużąca staje się kwestia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jakie są scenariusze dla Brexitu?

Brexit i kurs funtaNajbardziej prawdopodobny scenariusz to kontynuacja chaosu zaraz po wyborach. Nie można patrzeć na wyniki sondażowe, ponieważ sytuacja jeśli chodzi o wybory w Wielkiej Brytanii jest bardzo skomplikowana. Wraz z rozwojem technologii i dostępu do informacji rośnie znaczenie tzw. głosowania taktycznego przez wyborców – dodał.

Niedawno świat obiegła informacja, iż Nigel Farage porzucił plany przejęcia mandatów od Partii Konserwatywnej w ponad 300 okręgach. Lider Partii Brexit planował start w wyborach po tym, jak Boris Johnson odrzucił jego ofertę opuszczenia sojuszu, aby zapewnić ludziom Brexit. Jednak nie chcąc rozdzielać głosów między zwolennikami Brexitu, Farage zdecydował, iż jego partia wystartuje we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy.

To faktycznie jest ułatwienie. Jednak przeglądając różne portale na temat taktycznego głosowania nie byłem świadomy jak bardzo się to rozwinęło w Wielkiej Brytanii – oznajmił analityk CMC Markets.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here