Naga MarketsAuthor: lj16
Creative Commons Attribution License

Bank Morgan Stanley przestrzega przed ryzykiem recesji w przypadku eskalacji wojny handlowej na linii USA – Chiny. Jeśli Donald Trump zdecyduje się nałożyć dodatkowe 25-procentowe cła na chińskie towary o wartości 300 mld dolarów, a Chińczycy wezmą odwet, może to w ciągu 9 miesięcy doprowadzić do recesji.

Ryzyko globalnej recesji rośnie także według analiz JPMorgan & Chase. Miesiąc temu szacowano 25-procentowe prawdopodobieństwo zastoju w drugiej połowie obecnego roku. Obecne prognozy wskazują na wzrost tego prawdopodobieństwa aż do 40%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stopy procentowe w dół?

Rynki zdają się nie doceniać wpływ wojny handlowej na globalną gospodarkę, twierdzi po rozmowach z inwestorami Chetan Ahya, główny ekonomista Morgan Stanley. Ahya zauważa konsensus wśród inwestorów, którzy twierdzą, że spory handlowe mogą się przeciągać, jednakże pomijają oni przy tym potencjalny wpływ konfliktu na globalne perspektywy makroekonomiczne.

Z kolei Goldman Sachs oczekuje wprowadzenia 10% taryf importowych na dodatkowe towary z Chin o wartości 300 mld dolarów, a także na wszystkie produktu z Meksyku. W związku z tym, GS obniżył prognozę wzrostu amerykańskiego gospodarki w drugiej połowie 2019 roku do 2%. Dodatkowo, bank wskazuje na wyższe prawdopodobieństwo cięcia stóp procentowych przed Fed.

Na temat obecnej sytuacji wypowiedział się także Mark Schofield, dyrektor ds. strategii makro w Citigroup. Według niego, obecny obraz światowej gospodarki przypomina ten z początku 2016 roku, a po tej dacie nastąpiło znaczące spowolnienie. Mając to na uwadze, analitycy Citigroup zalecają inwestorom zakup amerykańskich obligacji skarbowych.

Indeks S&P 500 na nowych minimach

Notowania kontraktów E-mini S&P 500 Futures otwierają obecny tydzień luką spadkową pod minimami z ubiegłego tygodnia. Cena znalazła się pod poziom 2740, jednakże sprzedającym nie udało się jeszcze zepchnąć jej do dołka z marca przy 2726,50.

Zobacz też: Micro E-mini S&P 500 Futures – dostęp do regulowanego rynku dla traderów z mniejszym kapitałem

Wspomniany wyżej poziom 2726,50 wraz ze zniesieniem 38,2% całego ruchu wzrostowego od minimów z ubiegłego roku stanowi teraz kluczową strefę wsparcia. Jej ewentualne pokonanie otwierałoby drogę dalszej przecenie.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>

Wykres kontraktów terminowych E-mini na S&P 500
Wykres kontraktów terminowych E-mini na S&P 500


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here