Naga MarketsTrump i XiW minionym tygodniu informowaliśmy, iż chińscy urzędnicy nadal mają wątpliwości co do zawarcia kompleksowej i długoterminowej umowy handlowej z USA, nawet gdy obie strony zbliżają się do podpisania umowy „pierwszej fazy”. W prywatnych rozmowach z gośćmi w Pekinie i innymi rozmówcami w ostatnich tygodniach chińscy urzędnicy ostrzegli, że nie uda się rozwiązać najtrudniejszych problemów. Eksperci z dużych banków inwestycyjnych oceniają bieżącą sytuacje w USA i Chinach oraz prognozują kurs pary USDJPY.


Zobacz również: Wojna handlowa: Chiny zwiększą dwukrotnie import towarów rolnych z USA?

Dojdzie do zawarcia szerokiej umowy handlowej między USA, a Chinami – Standard Chartered

David Mann, główny ekonomista globalny w Standard Chartered sugeruje, że prognozują obecnie tylko pozytywne wiadomości na temat konfliktu handlowego USA-Chiny przez następne 12 miesięcy.

Ze wszystkich czynników, które możemy wymyślić, aby pomóc w ponownych wyborach Donalda Trumpa, uniknięcie recesji w 2020 r. jest wysoko na liście. Zakładamy, że Trump będzie chciał opowiedzieć długą historię negocjacji z Chinami w 2020 zamiast być szybko w fazie rozejmu do której dąży. Widzimy sporo powodów, dla których Trump wybierze mniej ryzykowną opcję „świetnej umowy” – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów polityka fiskalna nieznacznie wesprze wzrost USA w 2020 r. podczas gdy polityka jest w trakcie luzowania, a analitycy oczekują kolejnej obniżki stóp Fed o 25 pb. w grudniu 2019 r.

Oznaki życia w chińskich wskaźnikach PMI – ABN AMRO

flaga chinyPMI w Chinach malują ciekawy obraz. PMI NBS (wskaźniki publikowane przez bank centralny) spadły w październiku, zauważył główny ekonomista ABN AMRO, Han de Jong.

Indeks produkcji spadł z 49,8 we wrześniu do 48,3 w październiku, podczas gdy indeks nieprodukcyjny spadł z 53,7 do 52,8. Nie wygląda to obiecująco. Jednak konkurencyjny indeks Caixin pokazał inny obraz. Indeks produkcyjny wzrósł do 51,7, w porównaniu z 51,3, ale, co ważniejsze, jest to czwarta z rzędu miesięczna poprawa – wskazano w raporcie.

De Jong zauważa, iż kluczową różnicą między NBS i Caixin jest to, że Caixin jest bardziej ukierunkowany na firmy z sektora prywatnego. Chińscy decydenci w ostatnim czasie podjęli szereg działań w celu stymulowania wzrostu gospodarczego, koncentrując się na sektorze prywatnym.

Względnie lepsza wydajność PMI Caixin może zatem sugerować, że zastosowane środki działają. To byłaby dobra wiadomość dla chińskiej gospodarki, a także dla gospodarki światowej w ogóle. Jednak to dopiero początek – dodał.

Kurs USDJPY: Niedźwiedzie nastawienie, ale widoczne wsparcie na niższych poziomach – MUFG

Analitycy w MUFG Bank uważają, że kurs pary walutowej USD/JPY porusza się w zniżkowym nastawieniu i najprawdopodobniej będzie się on wahał w przedziale 107,00/110,00 w tym tygodniu.

Kurs USDJPY wzrósł na początku października. Do tej pory japońscy inwestorzy aktywnie sprzedawali JPY w drugiej połowie. W zeszłym tygodniu FOMC obniżył stopy procentowe, a BoJ pozostawił politykę pieniężną bez zmian, ale ruchy te były szeroko oczekiwane i w dużej mierze nie miały wpływu na rynki. Chociaż BoJ wprowadził nowe wytyczne naprzód, nie wprowadził żadnych zmian w polityce – napisano w raporcie.

Patrząc w przyszłość, wskaźniki ekonomiczne, takie jak dane z USA i dane ISM, będą uważnie obserwowane, ale jest mało prawdopodobne, aby miały one duży wpływ na rynki. Raczej zagraniczne przepływy inwestycyjne japońskich inwestorów i związana z nimi sprzedaż JPY, a także popyt na USD na koniec roku prawdopodobnie będą wspierać USDJPY na niższych poziomach, ograniczając spadek poniżej 108,00 – podsumowano.

Zobacz również: Wojna handlowa: Pierwsza część umowy już w listopadzie? Co z Brexitem i kursem EURUSD? – prognozują duże banki

Kurs USDJPY w poniedziałek na interwale dziennym źródło tradingview.com 4 11 19
Kurs USDJPY w poniedziałek na interwale dziennym źródło tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here