Naga Markets



wojna handlowa USA ChinyWojna handlowa na linii USA – Chiny trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na jej rychłe zakończenie. Donald Trump grozi podwyższeniem ceł na chińskie towary, a druga strona zarzeka się, że “będzie walczyć do końca”. Gdzie mogą czaić się okazje w przypadku niekorzystnego scenariusza?

W tym tygodniu, Donald Trump ujawnił dziennikarzom w Białym Domu, że może nałożyć cła znacznie wyższe niż 25% na chińskie towary o wartości 300 mld dolarów. Jak powiedział Prezydent USA: “Nigdy nie dostaliśmy z Chin nawet 10 centów, a teraz dostajemy dużo pieniędzy.”

Potencjał wzrostu zmienności kursów walut

Trump liczy na spotkanie z prezydentem Chin, Xi Jinpingiem, które miałoby się odbycie na szczycie grupy G20 w Japonii jeszcze w tym miesiącu. Analitycy nie liczą jednak na porozumienie po tym spotkaniu. Jak komentuje Adam Margolis z Citi Private Bank w Singapurze: „Niektóre różnice między obiema stronami są wyraźnie trudne do naprawienia”. Margolis oczekuje wzrostu zmienności kursów walut wraz z osłabieniem optymizmu odnośnie zawarcia umowy handlowej na szczycie G20.

Z kolei Sameer Goel z Deutsche Banku (Singapur) w przypadku załamania rozmów oczekuje osłabienia chińskiego juana (CNY). Możliwe byłoby wtedy przełamanie poziomu 7 juanów za dolara. „Jeśli łatwiej będzie spełnić warunki finansowe jako reakcję polityczną w złym scenariuszu, [chińskie] władze będą skłonne pozwolić, by tak się stało – jednak będą chciały sobie z tym poradzić, żaden rząd nie chce nieuporządkowanej deprecjacji” – powiedział Goel.

Dolar bezpiecznym wyborem

Jeremy Gatto, menedżer portfela funduszu Multi-Asset Navigator w Genewie zauważa znacznie wyższe ryzyko eskalacji konfliktu handlowej i jego niepokojący wpływ. „W takim scenariuszu przeważy zwiększony stres rynkowy, a USD będzie bezpiecznym wyborem” – uważa Gatto.

„Uważamy, że niedoważenie walut azjatyckich – z wyjątkiem JPY – jest uzasadnione, dopóki nie będziemy świadkami wyraźnej poprawy w negocjacjach dotyczących wojny handlowej lub istotnej zmiany z perspektywy makro, co jest mało prawdopodobne na tym etapie” – dodał Gatto.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Obligacje Indii oraz Indonezji

“Pozostaje wysoce prawdopodobne, że jeśli dynamika gospodarcza nie zmieni się istotnie, dolar amerykański utrzyma swoją siłę” – powiedział Desmond Soon z Western Asset Management Co. „Chiny, Korea i w mniejszym stopniu Japonia, ucierpią prawdopodobnie na skutek eskalacji taryf handlowych administracji Trumpa”.

Zobacz też: GlobalCoin – kryptowaluta Facebooka ze wsparciem Visa, Mastercard, PayPal i Ubera

Western Asset Management faworyzuje obligacje rządowe Indii i Indonezji, ponieważ z wyborami w obu tych krajach „zapewniona jest ciągłość polityczna, jesteśmy konstruktywni co do ich papierów wartościowych o stałym dochodzie, które charakteryzują się atrakcyjnymi zyskami”.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here