Naga Marketswojna handlowa USA ChinyGdyby Chiny zgodziły się importować towary rolne z USA o wartości do $50 mld (jak twierdzi Donald Trump) to oznaczałoby to podwojenie eksportu z USA do Chiny. Urzędnicy USA narzekają, że Chiny nie kupują na ślepo wszystkiego i po ustalonych cenach, odnosząc się do rynkowych wycen. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Chiny nie potrzebują amerykańskich produktów?

Państwo Środka ma też obawy czy skoncentrowany napływ zagranicznych produktów rolnych nie zaburzy lokalnego rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie żądanie importu przez Chiny towarów z USA stanowi niejako przeciwieństwo innych żądań, by Chiny stały się gospodarką rynkową bez subsydiowania i faworyzowania państwowych przedsiębiorstw. Rzecznik ministerstwa handlu Gao Feng zapowiedział, że chińskie zakupy w USA będą zwiększone w oparciu o popyt wewnętrzny i zasady rynkowe. Jeden z amerykańskich urzędników poddał w wątpliwość podpisanie „fazy pierwszej” umowy przez prezydentów obu krajów w Chile w połowie listopada – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here