Naga MarketsWojna handlowa: Chiny robią ukłon w stronę USA uchylając część taryf na soje i wieprzowinęDonald Trump sporo namieszał na rynkach w tym tygodniu. Najpierw groźby taryf celnych na towary z Francji, Brazylii oraz Argentyny, a następnie pomysł odłożenia ratyfikacji I fazy umowy handlowej do wyborów prezydenckich. Chiny nie zrażają się jednak i robią ukłon w stronę USA informując o pracach nad uchyleniem odwetowych ceł na amerykańską soję i wieprzowinę.

Komisja Taryf Celnych chińskiej Rady Stanu, Państwo Środka pracuje nad  zwolnieniami podatkowymi części soi i wieprzowiny importowanej ze Stanów Zjednoczonych w świetle wniosków złożonych przez powiązane z tymi rynkami przedsiębiorstwa.

W zależności od potrzeb krajowych, chińskie przedsiębiorstwa importują pewną ilość towarów ze Stanów Zjednoczonych w drodze zamówień rynkowych. Oczekuje się, że firmy będą kupować towary kwalifikujące się do zwolnienia na podstawie niezależnych negocjacji, importować według własnego uznania i ponosić związane z tym zyski lub straty, poinformowała Komisja.

Zobacz też: W listopadzie mogło przybyć nawet 200 tys. nowych miejsc pracy – duzi gracze przed NFP

Kolejny krok w stronę umowy handlowej?

Amerykańscy i chińscy negocjatorzy zasygnalizowali, że zbliżają się do uzgodnienia pierwszego etapu szerszego porozumienia, które rozwiązałoby spór handlowy. Jednak prezydent Donald Trump powiedział, że nie miałby nic przeciwko, gdyby zawarcie umowy nastąpiło dopiero po wyborach w USA zaplanowanych na listopad 2020 r. Ponadto, jeśli w obecnych rozmowach nie dojdzie do postępu zadowalającego Donalda Trump, podwyżka taryf celnych będzie miała miejsce 15 grudnia br.

Chiny zaczęły wydawać zwolnienia dla amerykańskiej soi, bawełny, kukurydzy, sorgo i wieprzowiny, naciskając w ten sposób na zawarcie umowy handlowej.

Odreagowanie na indeksie S&P 500

Po przecenie z początku tygodnia, w ramach której notowania indeksu S&P 500 osunęły się do wsparcia przy 3070 pkt., obecnie trwa odreagowanie. Większa część ruchu spadkowego została już odrobiona, a w przypadku kontynuacji wzrostów istnieje szansa ponownego testu szczytu przy 3158. Kluczowe znaczenie podczas dzisiejszej sesji będzie z pewnością miała publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy (w tym NFP).

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres dzienny indeksu S&P 500 - 06.12.2019 r.
Wykres dzienny indeksu S&P 500 – 06.12.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here