Naga MarketsWojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiNa rynkach pojawił się optymizm w związku ze wznowieniem negocjacji w wojnie handlowej na linii USA – Chiny. Donald Trump podsumował pierwszy dzień rozmów jako obiecujący. Chińska gazeta państwowa napisała natomiast, że “częściowa” umowa handlowa byłaby korzystna dla obu krajów.

Wczoraj zakończył się pierwszy dzień negocjacji urzędników wysokiego szczebla z Chin i Stanów Zjednoczonych. Grupy biznesowe wyraziły optymizm odnośnie tego, że obie strony mogą złagodzić konflikt i opóźnić podwyżkę taryf celny na chiński import zaplanowaną na przyszły tydzień.

Wykonalny cel

Oficjalna gazeta China Daily zaprezentowała w jednym z anglojęzycznych artykułów twierdzenie: “Częściowa umowa jest bardziej wykonalnym celem”.

“Przełamanie impasu nie tylko przyniosłoby wymierne korzyści, ale stworzyłoby również bardzo potrzebną przestrzeń na oddech tak, aby obie strony mogły zastanowić się nad szerszym obrazem” – napisano w gazecie.

Gest dobrej woli

Chiński regulator rynku finansowego tuż przed planowanym spotkaniem wicepremiera Liu z prezydentem USA Donaldem Trumpem, opublikował harmonogram zniesienia zagranicznych limitów własności w kontraktach futures, papierach wartościowych i towarzystwach funduszy inwestycyjnych.

Wydaje się to być gestem dobrej woli Chin, które już wcześniej zapowiedziały otwieranie sektora finansowego. Ponadto, anonimowe źródła na które powołuje się Financial Times podało, że chińscy urzędnicy oferują zwiększenie rocznych zakupów produktów rolnych.

Kurs dolara traci do euro. EUR/USD testuje 1,1060

Podczas dzisiejszej sesji notowania głównej pary walutowej utrzymują się ponad linią trendu spadkowego biegnącą od szczytu z czerwca 2019 roku. Kurs EURUSD przetestował dziś nowe wsparcie w okolicach 1,10, które wcześniej działało jako górne ograniczenie konsolidacji.

Po odbiciu od wsparcia doszło do osłabienia dolara w relacji do euro, gdzie jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, cena testuje obecnie poziom 1,1060. Kluczowy poziom oporu znajduje się natomiast niewiele wyżej, przy 1,1070.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs euro do dolara (EURUSD) - wykres 4-godzinny - 11 października 2019
Kurs euro do dolara (EURUSD) – wykres 4-godzinny – 11 października 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here