Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiApple nie udało się zmniejszyć swojego uzależnienia w łańcuchu dostaw od Chin, nawet pomimo uruchomienia fabryk w Brazylii i Indiach. Od 1 września produkty Apple takie jak smartwatche i słuchawki bezprzewodowe będą objęte 15% cłem, a od 15 grudnia taryfy obejmą także flagowy produkt: iPhone’y. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Apple uzależniony od chińskich podwykonawców

Niewiele firm amerykańskich jest tak ściśle związanych z największą gospodarką Azji, jak Apple. W ostatnich latach producenci kontraktowi Apple rozszerzyli działalność na inne kraje. Na przykład Indie nie miały w 2015 r. żadnych zakładów obsługujących Apple, ale do 2019 r. Rozszerzyły się do trzech zakładów montażowych. Foxconn, istotny producent podzespołów Apple ma w Chinach 29 zakładów produkcyjnych. Obecnie 47,6% zakładów produkcyjnych wszystkich dostawców dla Apple mieści się w Chinach – oznajmił Bogusz Kasowski.

Te artykuły również Cię zainteresują
A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKonflikt morski na linii USA-Chiny
Następny artykułO wykresach ani słowa: NASDAQ, USDCAD, USDPLN
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here