Naga Marketsusa chiny wojna handlowaW Stanach Zjednoczonych zbliżają się wybory prezydenckie, gdzie Donald Trump będzie walczył o kolejną kadencję. Ostatnio w związku z tym pojawiły się spekulacje odnośnie potencjalnej tymczasowej umowy handlowej USA i Chin, która miałaby pomóc obecnemu Prezydentowi USA w wygraniu wyborów. Tymczasem do rozmów, po prawie 2-miesięcznej przerwie wrócili negocjatorzy z obu krajów.

Chiny do rozmów oddelegowały blisko 30 urzędników kierowanych przez wiceministra finansów Liao Mina. Spotkali się oni ze swoimi odpowiednikami w Biurze Przedstawiciela Handlowego USA, które mieści się w pobliżu Białego Domu. Po stronie amerykańskiej, delegacji przewodził Jeffrey Gerrish.

Przede wszystkim rolnictwo

Negocjatorzy przygotowują grunt pod rozmowy na wyższych szczeblach, które mają się odbyć na początku października. Wtedy kraje określą się czy zaczną pracować nad kompromisem, czy też będą dążyć do wprowadzenia nowych taryf celnych na swoje towary.  Jak donoszą źródła zaznajomione z sytuacją, negocjacje skoncentrowane są przede wszystkim na rolnictwie. Stany Zjednoczone żądają m.in. znacznego zwiększenia skupu przez Chiny amerykańskiej soi oraz innych produktów rolnych.

Co ciekawe, kilku członków chińskiej delegacji pozostanie w USA, by w przyszłym tygodniu wizytować amerykańskie regiony rolnicze. Według sekretarza rolnictwa USA, Sonny’ego Perdue, Chińczycy chcą w ten sposób wykazać dobrą wolę.

Prezydentowi USA zależy na wzmocnieniu eksportu towarów rolnych do Chin z uwagi na to, że rolnicy dość mocno ucierpieli po nałożeniu przez Chiny taryf celnych. Niejasne pozostaje do końca, czego chcą Chiny. Wilbus Ross, sekretarz handlu USA uważa, że tego powinniśmy dowiedzieć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Oprócz rolnictwa, negocjatorzy w mniejszym stopniu skupią się także na wzmocnieniu ochrony własności intelektualnej w Chinach i przymusowemu transferowi amerykańskiej technologii do chińskich firm.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs dolara do juna pod 7,10

Notowania dolara do juna poruszają się w trendzie wzrostowym, którego szczyt wypada w okolicach 7,18. Jak widać na wykresie dziennym USDCNY poniżej, ostatnio trwa korekta impulsu wzrostowego, która skierowała cenę do wsparcia w pobliżu 7,06. W tym tygodniu kurs pozostaje między tym wsparciem a lokalnym oporem w okolicach 7,10.

Kurs dolar do juana (USDCNY) - wykres dzienny - 20 września 2019.png
Kurs dolar do juana (USDCNY) – wykres dzienny – 20 września 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here