Naga Marketsgrafika prezentująca połączone łańcuchyCiekawe doniesienia z województwa warmińsko-mazurskiego. Władze samorządowe za kilka dni wyemitują własny token. CoperniCoin będzie miał premierę 19 lutego.

Ruch jest częścią strategii dot. rozwoju regionalnego, która obejmuje okres do roku 2025. Działania oparto na trzech filarach: ludziach, gospodarce i wreszcie relacjach zachodzących między człowiekiem a gospodarką. Jedną z innowacji jest powstanie lokalnego tokenu CoperniCoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Astronomiczna wartość? Otóż, nie…

Na początek trochę informacji technologicznych o tokenie:

„Jego emisję oparliśmy o platformę Waves. Braliśmy pod uwagę wiele czynników m.in. związanych z kosztem obsługi, stabilności oraz szybkości działania. Platforma Waves to generacja 2+, gdzie transakcje są potwierdzane przez węzły co wpływa na koszt obsługi. Braliśmy pod uwagę również „efekt” ekologiczny, ze względu na niewykorzystywanie tzw. koparek, które generują duże zużycie energii, w celu potwierdzenia transakcji, jak w przypadku innych rozwiązań.”

Co jednak ciekawe token nie będzie służył w żadnym wypadku do spekulacji. Będzie go można zdobywać biorąc udział w różnych działaniach społecznych, grach miejskich lub odwiedzając konkretne miejsca. Potem “zebrane tokeny będzie można wymienić na nagrody rzeczowe, zniżki na bilety czy też inne usługi.” Ponadto przygotowywana jest specjalna platforma:

“Jednak, aby w pełni wykorzystać możliwości CoperniCoin, jesteśmy w trakcie budowy dedykowanej platformy wymiany na nagrody oraz sieci partnerów chcących wejść we współpracę.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nie tylko jedno województwo?

Pomysł jest w Polsce pionierski pod kątem realizacji, ale tego typu idee pojawiały się w czasie kampanii samorządowej. Kandydat na prezydenta Lublina komitetu “Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”, poseł Jakub Kulesza, zaproponował np. koncepcję inteligentnego miasta napędzanego nowoczesnymi technologiami. Jednym z jego postulatów była emisja lokalnej kryptowaluty.

Podobnie myślał kandydat na prezydenta Torunia, Sławomir Mentzen, który planował wdrożyć blockchain i kryptowaluty w samorządzie Torunia.

Wcześniej idee wdrożenia pomysłów rodem z Dubaju (m.in. smart city i Blockchain) proponował kandydat na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki.

W województwie śląskim ścieżki dla blockchaina chciał przetrzeć Zbigniew Dal, kandydat na radnego sejmiku z Koalicji Obywatelskiej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here