Naga MarketstauronRada nadzorcza Tauron Polska Energia odwołała ze skutkiem na koniec dnia 14 lipca 2020 r. wszystkich członków zarządu V wspólnej kadencji, na czele z prezesem zarządu Filipem Grzegorczykiem, i jednocześnie powołała na VI wspólną, 3-letnią kadencję nowy zarząd na czele z Wojciechem Ignacokiem, podała spółka. Marek Wadowski został ponownie powołany na wiceprezesa zarządu ds. finansów.

Tauron: Wojciech Ignacok zastąpił Filipa Grzegorczyka na stanowisku prezesa Taurona

RN odwołała:

Te artykuły również Cię zainteresują
Filipa Grzegorczyka – prezesa zarządu,

Jarosława Brodę – wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju,

Marka Wadowskiego – wiceprezesa zarządu ds. finansów,

Jednocześnie rada powołała z dniem 15 lipca 2020 r. następujące osoby do składu zarządu:

Wojciecha Ignacoka na stanowisko prezesa zarządu,

Marka Wadowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów,

Jerzego Topolskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem, podano w komunikacie.

“W dniu 14 lipca 2020 r. rada nadzorcza emitenta otrzymała dokumenty potwierdzające złożenie przez pana Wojciecha Ignacoka rezygnacji z pełnionej funkcji prezesa zarządu PEC Geotermia Podhalańska S.A. i w związku z tym na dzień objęcia funkcji prezesa zarządu emitenta nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej przez emitenta” – czytamy w komunikacie.

Od 2016 r. Ignacok pełnił funkcję prezesa zarządu PEC Geotermia Podhalańska S.A., spółce prowadzącej działalność w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła pochodzącego ze źródeł geotermalnych oraz wytwarzania energii elektrycznej w kogeneracji. W PEC Geotermia Podhalańska S.A. w latach 2007-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu, w latach 1997-2003 zajmował stanowiska: specjalisty ds. marketingu, kierownika działu marketingu oraz wiceprezesa zarządu – dyrektora ds. eksploatacji i inwestycji, podano w materiale.

Ignacok od 2003 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie m.in. przygotowywania dokumentacji przetargowej oraz wsparcia technicznego projektów inwestycyjnych finansowanych m.in. ze środków Unii Europejskiej. W latach 2009-2016 był związany ze Scott Wilson Sp. z o.o./URS/Aecom Company, gdzie świadczył usługi konsultanta/inżyniera konsultanta/kierownika projektu/zastępcy dyrektora, podano także.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here