Naga Markets
Według amerykańskiej agencji SEC (Securities and Exchange Commission) wpłynęły dwa wnioski o utworzenie produktów ETF opartych na Bitcoinie. Są to Strategy ETF i REX Short Bitcoin Strategy ETF oraz VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF.


Firma REX złożyła aplikację 8 grudnia a więc dwa dni przed uruchomieniem kontraktów terminowych na Bitcoina przez CBOE a w przypadku nowojorskiej VanEck był to 11. grudnia. Żaden z podmiotów nie chce posiadać kryptowaluty bezpośrednio w portfelu, będzie to zaś aktywny handel na derywatach aby umożliwić inwestorom udział w szybko rosnącym rynku.

W niedalekiej przeszłości wiele firm składało taki wniosek lecz SEC zabraniała bądź odmawiała rozpatrzenia a to z powodu natury rynków kryptowalutowych i nieuregulowanego charakteru, innym razem zaś z powodu “nieistniejącego” produktu inwestycyjnego.

Tym razem jest jednak inaczej, bowiem został uruchomiony handel w oparciu o Bitcoin na CBOE. Oczekuje się, że komisja zaakceptuje wniosek formalny, co byłoby to krokiem milowym w dalszym rozwoju tego rynku i powstawaniu kolejnych funduszy. Produkty inwestycyjne byłyby bardziej dostępne dla szerokiej rzeszy odbiorców, którzy będą inwestować bezpośrednio przez swój rachunek maklerski.

Uzasadni to zapewne po części rekordowe ceny Bitcoina, choć nie jest jasne na ile rynek zdyskontował pomysł wprowadzenia ETF, czy czasem jego odrzucenie nie odbije się negatywnie na kursie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzewidział 10 tys USD w 2017 r. Teraz prognozuje 100 tys. USD do końca 2018 r.
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na EURCAD 12.12.2017
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here