Naga Marketslogo SEC usaKomisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawiesiła obrót papierami wartościowymi spółki w związku z pytaniami dotyczącymi jej oświadczeń o współpracy z powiernikiem posiadającym uprawnienia nadane przez SEC do wykorzystania w transakcjach kryptowalutowych oraz na rynku akcji.


Działania SEC dotyczące zawieszenia obrotu potwierdzają, że dwa komunikaty prasowe z sierpnia 2018 r. wydane przez American Retail Group, Inc. z siedzibą w Nevadzie. (OTC: ARGB) aka Simex, Inc. podawały, że spółka współpracowała z wykwalifikowanym powiernikiem SEC w celu wykorzystania w transakcjach kryptowalut, co miało być “zgodne z przepisami SEC”, oraz że spółka prowadzi ofertę ICO “oficjalnie zarejestrowana zgodnie z wymogami SEC”.

Na początku tego miesiąca SEC wystosowała ostrzeżenie do inwestorów, w którym ostrzegała ich przed fałszywymi twierdzeniami dotyczącymi licencji nadanych przez komisję wykorzystywanych do promowania inwestycji w aktywa cyfrowe: “SEC nie wyznacza ani nie autoryzuje powierników kryptowalutowych, a inwestorzy powinni zachować czujność, rozważając inwestycję w ICO”, powiedział Robert A. Cohen, szef jednostki ds. cyberprzestępczości SEC Enforcement Division.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, SEC może zawiesić obrót akcjami na 10 dni i zakazać brokerowi nakłaniania inwestorów do ponownego kupna lub sprzedaży akcji do czasu spełnienia pewnych wymogów sprawozdawczych.

O podobnej sytuacji informowaliśmy 12 października, kiedy SEC zawiesiła ICO Blockvest. Firma wtedy również podawała, że posiada autoryzacje regulatora do w pełni legalnego przeprowadzenia zbiórki środków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here