Naga Marketswłoska flaga na budynku rządowymWłoski rząd opublikował listę 30 ekspertów, których zadaniem będzie opracowanie narodowej strategii dla rynku i technologii blockchain.


Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego opublikowało listę w czwartek. Wśród ekspertów znalazły się osoby ze świata biznesu, nauki, informatyki i prawa. Wszystkie mogą ponoć pochwalić się szeroką wiedzą i doświadczeniem na rynku technologii blockchain.

Znane persony rynku blockchain

Wśród znanych person na liście można wymienić m.in. Angioliniego Giorgio, szefa działu marketingowego w firmie telekomunikacyjnej Italtel oraz członka grupy ds. blockchain ONZ INFO; Monaco Marco, lidera centrum kompetencji blockchain w PWC Italy; Pimpinella Martino Maurizio, prezesa Włoskiego Stowarzyszenia Usługodawców Płatniczych; Vitale Marco, prezesa Quadrans Foundation.

Ministerstwo zaprosiło do współpracy obecnych członków grupy już we wrześniu bieżącego roku. Resort podkreślał, że podstawowym priorytetem rządu Włoch jest “poznanie, pogłębienie i rozwiązanie problemu rozproszonych technologii księgowych (DLT) i blockchain, a także zwiększenie publicznych i prywatnych inwestycji w tym kierunku.”

Grupa ekspertów będzie teraz pracowała nad zidentyfikowaniem działań na rynku sieci bloków. Jej celem będzie też wdrażanie nowej technologii w publicznych i prywatnych usługach oraz opracowanie niezbędnych narzędzi technologicznych i regulacyjnych. Rozwiązania te mają służyć promowaniu i adaptacji sieci bloków w Italii. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia ministerstwa opublikowanego we wrześniu.

Wicepremier Włoch, Luigi Di Maio, skomentował wówczas stanowisko swojego rządu:

“Nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i blockchain, mają radykalnie zmienić nasze życie, społeczeństwo, w którym żyjemy, oraz ekonomiczną i produktywną tkankę kraju. Musimy zdecydować, którą drogą iść.” 

Wcześniej Włochy podpisały wraz z sześcioma południowymi państwami UE deklarację mówiącą o tym, że kraje te chcą przekształcić swoje gospodarki idąc w kierunku innowacyjnych technologii.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Polacy nie gęsi?

W podobnym kierunku idą władze Polski. Kilka dni na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji opubikowano następujący komunikat:

“Dostrzegamy potrzebę wymiany doświadczeń w sprawach wyzwań związanych z modernizacją państwa w oparciu o nowe technologie. Powołujemy Grupę roboczą ds. rejestrów rozproszonych i blockchain. Zgłoszenia udziału w pracach Grupy należy przysłać do 4 stycznia 2019 roku. Zapraszamy!”

Polski resort cyfryzacji ma następujące cele:

“Chcemy krytycznie identyfikować obszary, w których zastosowania technologii blockchain dają rzeczywiste korzyści wobec innych rozwiązań technicznych. Zamierzamy promować standardy i dobre praktyki, przyczyniające się do wzrostu zaufania w obrocie gospodarczym i w administracji publicznej.

Chcielibyśmy inspirować środowiska naukowe do badań związanych z rozwojem i wykorzystaniem technologii blockchain, w tym takich dziedzinach jak kryptografia, protokoły kryptograficzne, algorytmy, kryptoekonomia, prawo nowych technologii, systemy rozproszone, cyberbezpieczeństwo.”

Na razie nie wiadomo, jacy polscy eksperci znajdą się w grupie Ministerstwa.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here