Naga MarketsMatteo-Renzi_2825899bW artykule, który możemy znaleźć w Wall Street Journal włoski premier Matteo Renzi bardzo pozytywnie wypada się o ostatnich spadkach europejskiej waluty. Dzieli się również swoimi oczekiwaniami co do dalszych osunięć EUR. Jego marzeniem byłoby osiągnięcie przez euro poziomów amerykańskiego dolara (parytetu, kursu wymiany 1.00).


W Davos trwa obecnie Światowe Forum Ekonomiczne, na którym obecni są przedstawiciele praktycznie wszystkich państw – w szczególności liczących się gospodarek. Jednym z uczestników jest właśnie włoski premier, który w udzielanym wywiadzie stwierdził:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Moim marzeniem jest parytet EUR/USD”

O ile wypowiedź premiera Włoch może wydawać się mocno konkurencyjna, to w przypadku obecnej sytuacji jego kraju jest jak najbardziej logiczna. Słabsze euro służy bowiem włoskiej gospodarce, która bardzo silnie uzależniona jest od eksportu.

Renzi jest również silnym propagatorem luzowania ilościowego, które wczoraj wprowadził Europejski Bank Centralny. Jednocześnie chciałby zobaczyć zmianę kierunku rozwoju europejskiej unii monetarnej w stronę polityki gospodarczej, a nie zmian budżetowych. Ostrzega dodatkowo przed rosnącą przepaścią pomiędzy Niemcami i resztą unii monetarnej, co może doprowadzić do dużych rozłamów Eurolandu.

Pełną treść wywiadu dzięki uprzejmości WSJ można znaleźć w poniższym nagraniu:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here