Naga MarketsWłoski odpowiednik rodzimej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), CONSOB, poinformował dzisiaj o dodaniu na listę ostrzeżeń dwóch nowych podmiotów. Mowa tutaj o Markets Capital Ltd oraz Hansa Equity SpA.


Oba przedsiębiorstwa nie posiadają regulacji umożliwiających im świadczenie usług finansowych inwestorom zamieszkującym Włochy:

  • Markets Capital Ltd – poprzez stronę paydayoption.com oferuje dostęp do handlu na opcjach binarnych
  • Hansa Equity SpA – oferuje usługi doradztwa inwestycyjnego przez serwis hansa-equity.com

Jednocześnie w osobnej nocie prasowej z 6 lutego, włoski CONSOB ostrzega lokalnych traderów przed inwestowaniem w diamenty. Jak wynika z prowadzonego przez instytucję dochodzenia, coraz więcej firm podających się za wyspecjalizowane podmioty oferuje możliwość wymiany cennych kamieni (kupno oraz sprzedaż), a cała usługa reklamowana jest jako długoterminowa i  bezpieczna szansa na zarobek.

Wartość diamentów oferowana przez nieuczciwych sprzedających przekracza jednak rzekomo rzeczywista wartość rynkową, nie podając wszystkich szczegółów związanych z charakterystyką waloru oraz ryzykiem handlowym.

Pełna lista ostrzeżeń CONSOB jest dostępna na oficjalnej stronie regulatora. Ostatni raz o aktywności Komisji informowaliśmy 30 stycznia, kiedy zaktualizowała listę ostrzeżeń o 10 nowych podmiotów związanych głównie z rynkiem OB oraz FX.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here