Naga MarketsWłoski bank Banca Generali będzie deponował u siebie kryptowalutyBanca Generali wprowadzi u siebie usługę dot. kryptowalut dla swoich klientów i to już 2021 rok. To efekt współpracy z firmą powierniczą.

  • Włoski bank pozwoli swoim klientom deponować u siebie kryptowaluty. 
  • Powyższe będzie możliwe dzięki współpracy ze startupem z rynku blockchaina.

Banca Generali otwiera się na kryptowaluty

Duży włoski bank prywatny, Banca Generali, planuje wprowadzenie u siebie usługi dot. kryptowalut w 2021 r. Zgodnie z ogłoszeniem z 15 grudnia Banca Generali nawiązał współpracę korporacyjno-handlową z Conio – firmą fintech dostarczającą tradycyjnym instytucjom finansowym rozwiązania dot. zarządzania cyfrowymi aktywami, w tym portfele na e-aktywa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rzecznik Banca Generali powiedział już też portalowi Cointelegraph, że bank nie planuje uruchomienia giełdy kryptowalut w najbliższej przyszłości, ale raczej zapewni „usługę [deponowania cyfrowych walut] z Conio jako portfelem”.

Banca Generali przejmie również udziały w Conio, aby wspierać rozwój firmy i dystrybucję jej produktów w ramach zakresu “usług cyfrowych oferowanych klientom”. W związku z tym bank uczestniczył w podwyższeniu kapitału zakładowego Conio o 14 mln USD.

Założony w 2015 roku Conio twierdzi, że jest pierwszym portfelem na bitcoiny (BTC) z Włoch. Firma opracowała zastrzeżoną przez siebie technologię powierniczą skierowaną do instytucji takich jak banki. W przeszłości Conio współpracowało z głównymi platformami bankowymi fintech, takimi jak Hype i Nexi Open Banking.

Włochy a kryptowaluty

Banca Generali nie jest jedynym włoskim bankiem, który ogłosił swoje plany związane z kryptowalutami w 2020 roku. W marcu 2020 roku włoski Banco Sella uruchomił własną usługę handlu bitcoinami, umożliwiając klientom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie BTC za pośrednictwem platformy Hype.

Warto przypomnieć, że cyfrowe waluty dla swoich klientów mogą też przechowywać banki w Niemczech i USA. W przypadku firm niemieckich jest to jednak możliwe przed uzyskaniem stosownej zgody od regulatora.

Z informacji, do których dotarła nasza redakcja, wynika, że interpelację do polskich władz w takim temacie przygotował też poseł Lewicy Przemysław Koperski. Jak na razie dokument nie figuruje jeszcze w spisie jego interpelacji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here