Naga MarketsSpecjalnej Jednostce Antymonopolowej w Weronie we Włoszech udało się przejąć około 100 stron internetowych, na których oferowano m.in. kryptowaluty, w tym OneCoina, obiecując inwestorom szybkie i ogromne zyski.

Pięć osób mieszkających w prowincjach Trento, Padwie i Viterbo we Włoszech zostało teraz oskarżonych o oszustwa. Jedna z nich została ponadto oskarżona o współpracę z dwoma innymi mieszkańcami prowincji Werona i Mantua, która to kooperacja miała na celu wyłudzanie pieniędzy.

Oszuści

Oszuści sprzedawali swoje usługi w internecie i w mediach społecznościowych. Handlowali m.in. kursami na tematy finansowe, które były połączone z pakietami kryptowalut. Za każdy taki zestaw klienci płacili od 100 EUR wzwyż.

Tymczasem Konstantin Ignatov, dyrektor generalny OneCoina, zostanie wkrótce poddany procesowi sądowemu. Dziś nadal jest w areszcie.

OneCoin – globalna ekspancja

OneCoin działał niemal na całym świecie. Jak wynika z raportów Daily Monitor i New Vision, niedawno Bank Ugandy (BoU) ostrzegł opinię publiczną przed projektem, twierdząc, że był to wyłącznie schemat Ponziego, zaś jego token nie był wcale kryptowalutą. Podobne oświadczenie opublikowały np. władze Australii.

Tym samym Ignatov jest podejrzany o stworzenie piramidy finansowej. Grozi mu za to nawet 20 lat więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego.

OneCoin

OneCoin został założony przez Ruję Ignatovę w Bułgarii w 2014 r. Służby Stanów Zjednoczonych określiły już OneCoina mianem “fałszywej kryptowaluty”. Podobnie kilka krajów, w tym Nowa Zelandia, wydało ostrzeżenia dla członków społeczeństwa przed projektem. W Polsce przez domniemaną piramidą ostrzegało m.in. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Interpelację w tej sprawie przygotowało także w 2016 r. biuro poselskie posła Mirosława Suchonia.

Konstantin Ignatov, brat Ruji, został aresztowany 6 marca 2019 r. na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles i oskarżony o oszustwo finansowe.

Projekt miał swoją siedzibę w Sofii i funkcjonował jako sieć marketingowa (MLM). Członkowie domniemanej piramidy otrzymywali prowizje za przyciąganie innych inwestorów. Ci z kolei musieli kupować specjalne pakiety „kryptowalut”. W ramach sieci działały aż trzy miliony uczestników na całym świecie.

Spotkania projektu przypominały istne pranie mózgów. Sam Konstantin, pytany kiedyś o to, kiedy można wypłacić środki z projektu, odparł:„Jeśli jesteś tutaj, by wypłacić pieniądze, opuść ten pokój teraz, ponieważ nie rozumiesz, czym jest ten projekt.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here