Naga Markets 

Flaga Włoch powiewająca na wietrzeW trakcie weekendu ponownie głośno było o koronawirusie. We Włoszech odnotowano już 132 przypadki zakażeń patogenem – najwięcej na północy kraju. Liczba zachorowań zmienia się jednak w bardzo szybkim tempie, w piątek i sobotę potwierdzono pierwsze dwa zgony z powodu koronawirusa. To kobieta oraz mężczyzna w wieku powyżej 70 lat. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


Na polu kalendarza makroekonomicznego na pierwszą i zarazem jedyną istotną publikację poniedziałkową przyjdzie nam poczekać aż do godziny 16:00, kiedy to amerykańskie Census Bureau przedstawi najnowsze dane z rynku nieruchomości w USA. Konsensus rynkowy zakłada, że sprzedaż nowych domów wzrosła w styczniu br. o 2,6% (po spadku o 0,4% w grudniu 2019 r.).

Włochy kolejnym ogniskiem epidemii koronawirusa?

Jeżeli sytuacja na północy Włoch będzie nadal się pogarszać, władze mogłyby podjąć bardziej drastyczne i restrykcyjne kroki, podobne do tych jakie zastosowano w Wuhan – przekonywał w weekend szef władz regionu, Attillo Fontana. Polityk zastrzegł jednak, że jest przekonany, iż do takiej sytuacji nie dojdzie. Jak dotąd nie ustalono, kto miał być pacjentem zero, który rozpoczął falę zachorowań we Włoszech.

Wiadomo jednak, że włoski rząd wyciągnął wnioski z tego co działo się w Chinach na początku roku. Sławny na cały świat wenecki karnawał zakończył się dzisiaj o północy, a więc dwa dni wcześniej niż tego oczekiwano. Odwołanych zostało również dziesiątki imprez sportowych, w tym cztery mecze piłkarskiej Serie A. W całej Lombardii, gdzie przypadków zachorowań jest najwięcej zamknięte zostaną wszystkie placówki oświatowe.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTO

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe że takie informacje tak mocno wpływajace na rynek czesto podawane sa gdy większość inwestorów nie ma dostepu do rynku. przeciez w weekend nic nie działa… Rynek który nie funcjonuje otwiera sie luka cenową. Kto ma dostep???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here