Naga MarketsNiedawne badanie Foundation for Interwallet Operability (FIO) wykazało, że większość właścicieli kryptowalut rzadko używa ich go do dokonywania płatności. Jednym z powodów wciąż są obawy o wynik transakcji.

Fundacja FIO, konsorcjum skupiające portfele kryptowalutowe, giełdy i procesory płatności przeprowadziła ankietę na 200 właścicielach kryptowalut. W badaniu pojawił się szereg pytań dotyczących m.in. doświadczenia w dokonywaniu transakcji. Odpowiedzi ujawniają problemy, które powstrzymują szersze wykorzystanie kryptowalut.

70% badanych wcale lub rzadko płaci kryptowalutą

Przeprowadzona ankieta dotyczyła aktywności posiadaczy kryptowalut w 2018 roku. Jak się okazuje, aż 27% badanych w ogóle nie transferowało swoich kryptowalut do kogoś innego, ani też nie dokonywało za ich pomocą płatności.

43% ankietowanych kilka razy przesyłało kryptowaluty – rzadko. Aktywni użytkownicy kryptowalut dokonujący transakcji raz czy dwa w tygodniu stanowią jedynie grupę 11% spośród wszystkich odpytanych posiadaczy kryptowalut.

badanie Foundation for Interwallet Operability (FIO)

Obawy o dokonywanie transakcji

Jednym z powodów, dla których użytkownicy kryptowalut nie wykorzystują ich do płatności, jest to, że po części wciąż obawiają się dokonywania transakcji. Według badania tylko około 25% osób, które wysłały coiny do kogoś innego w 2018 r., czuło się po ich wysłaniu „bardzo komfortowe”.

Większość użytkowników, około 58% przyjęła to z ostrożnym optymizmem. Pozostałe 17% użytkowników odczuwało na pewnym poziomie lęk, w tym 5% osób było bardzo zdenerwowanych tym, że transakcja nie przebiegła zgodnie z planem.

Zobacz również: Kurs dolara australijskiego traci. Rozmowy handlowe USA i Chin odłożone

Z ankiety wynika też, że stres przy wykorzystaniu kryptowalut do płatności zmniejsza się wraz ze stażem w ich posiadaniu. Jak bowiem pokazuje badanie, aż 40% osób posiadających kryptowaluty ponad 3 lata uznaje je za pewne i komfortowe w wykorzystaniu, podczas gdy to samo odczuwała niemal połowa mniej użytkowników z krótszym niż 3 lata stażem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here