TMS


NYSE

Intercontinental Exchange (ICE), firma będąca właścicielem nowojorskiej giełdy NYSE, rozważa przejście do przestrzeni kryptowalutowej, jak wynika z doniesień The New York Times’a.


W gazecie opisano, że ICE rozwija platformę wymiany bitcoina online dla dużych inwestorów, którzy chcieliby mieć ekspozycję na ten rynek. Tak wynika z emaili i rozmów między czterema osobami zaangażowanymi w ten wciąż tajny projekt.

Choć nie jest do końca pewne czy platforma powstanie z uwagi na reputację bitcoina w świecie tradycyjnych finansów to NY Times uważa że, byłby to krok godny uwagi.

Gazeta sugeruje również, że firma prowadziła rozmowy z innymi instytucjami finansowymi na temat współpracy w zakresie kontraktów swap na bitcoina wspieranych przez ICE, jednak giełda ani rzecznik nie potwierdziły tych informacji.

Warto zauważyć, że news wyszedł wkrótce po niedawnych doniesieniach o tym, że inni giganci z Wall Street stają się bardziej otwarci na oferowanie usług związanych z kryptowalutami jak Goldman Sachs czy Nasdaq.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here