Naga MarketsNYSE

Intercontinental Exchange (ICE), firma będąca właścicielem nowojorskiej giełdy NYSE, rozważa przejście do przestrzeni kryptowalutowej, jak wynika z doniesień The New York Times’a.


W gazecie opisano, że ICE rozwija platformę wymiany bitcoina online dla dużych inwestorów, którzy chcieliby mieć ekspozycję na ten rynek. Tak wynika z emaili i rozmów między czterema osobami zaangażowanymi w ten wciąż tajny projekt.

Choć nie jest do końca pewne czy platforma powstanie z uwagi na reputację bitcoina w świecie tradycyjnych finansów to NY Times uważa że, byłby to krok godny uwagi.

Gazeta sugeruje również, że firma prowadziła rozmowy z innymi instytucjami finansowymi na temat współpracy w zakresie kontraktów swap na bitcoina wspieranych przez ICE, jednak giełda ani rzecznik nie potwierdziły tych informacji.

Warto zauważyć, że news wyszedł wkrótce po niedawnych doniesieniach o tym, że inni giganci z Wall Street stają się bardziej otwarci na oferowanie usług związanych z kryptowalutami jak Goldman Sachs czy Nasdaq.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWinklevoss do Billa Gatesa: “Postaw kasę, skoro jesteś taki wygadany”
Następny artykułRentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA znów powyżej 3%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here