Naga MarketsWłaściciel giełdy Bitcoin RG Coins skazany za spisek w celu prania pieniędzy i oszustwaRossen Iossifov, właściciel bułgarskiej giełdy Bitcoin RG Coins, został w poniedziałek uznany winnym za udział międzynarodowym i wartym wiele milionów dolarów schemacie oszustw na aukcjach internetowych, łupem którego padali obywatele Stanów Zjednoczonych. Pieniądze z oszustw były prane na giełdzie skazanego.

  • Właścicielowi Bitcoin RGCoins grozi 20 lat więzienia
  • Oszuści wykorzystywali reklamy na aukcjach internetowych
  • Pieniądze z przestępstw prane były na giełdzie oskarżonego

Oskarżony wyprał 4,9 mln dolarów w Bitcoinach (BTC)

Pochodzący z Bułgarii Rossen Iossifov po trwającym dwa tygodnie procesie został skazany przez sąd federalny we Frankforcie w stanie Kentucky za spisek w celu popełnienia wymuszenia oraz spisek w celu prania pieniędzy.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Zgodnie z dowodami przedstawionymi na rozprawie, przynajmniej od września 2015 r. do grudnia 2018 roku, Iossifov wymieniał kryptowaluty na lokalne waluty fiducjarne w imieniu członków przestępczego spisku z Rumunii. Zgodnie z zeznaniami w trakcie procesu, w ciągu zaledwie około dwóch i pół roku Iossifov wymienił ponad 4,9 miliona dolarów w Bitcoinach na zaledwie czterech innych członków przestępczej organizacji.

Spisek kryminalny reprezentował zakrojony na szeroką skalę plan oszustw na aukcjach internetowych, którego ofiarą padło co najmniej 900 Amerykanów. Członkowie tego nielegalnego procederu z Rumunii umieścili fałszywe reklamy na popularnych aukcjach internetowych i portalach sprzedaży, takich jak Craigslist i eBay. Na aukcjach wystawiano drogie towary (zazwyczaj pojazdy), które w rzeczywistości nie istniały.

Członkowie organizacji przekonywali swoje ofiary do wysyłania pieniędzy za reklamowane towary, tworząc przekonujące narracje, na przykład podszywając się pod wojskowego, który musiał sprzedać reklamowany przedmiot przed oddelegowaniem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nawet 20 lat więzienia dla oskarżonego

Iossifov ma zostać skazany 12 stycznia 2021 r. Grozi mu do 20 lat więzienia, trzy lata nadzorowanego zwolnienia i grzywna w wysokości 250 000 dolarów. Łącznie w tej sprawie oskarżonych zostało 17 osób, a trzy wciąż są poszukiwane.

Wpływy z nielegalnej działalności zostały sprzeniewierzone przez grupę 14 obywateli Rumunii, którzy następnie wykorzystali giełdę RGCoins do prania skradzionych pieniędzy, kupując Bitcoiny. Założyciel RGCoins twierdzi jednak, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że Rumuni byli zaangażowani w działalność przestępczą i wykorzystywali usługi giełdy jedynie do prania swoich dochodów.

Władze USA nie dały jednak wiary tłumaczeniom oskarżonego. Sąd stwierdził, że był on świadomy celu transakcji dokonywanych przez rumuńskich oszustów. Podczas gdy RGCoins miał ograniczenie do 5 BTC dla anonimowych zleceń, Iossifov wymienił ponad 4,9 miliona dolarów Bitcoinów na zaledwie czterech innych członków przestępczej organizacji bez wdrażania procedur uwierzytelniania klienta (KYC).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here