Naga Markets


KryptowalutyWstępne oferty monet (ICO) zyskały złą reputację z powodu szalejących oszustw i braku przejrzystości. Organy regulacyjne, próbując chronić niczego niepodejrzewających inwestorów, rozpoczęły intensywne prace, aby sklasyfikować wszystkie kryptowaluty, z wyjątkiem bitcoina i etera jako papiery wartościowe. Wszystko po to, aby rynek kryptowalut mógł podlegać pod bardziej rygorystyczne wymogi regulacyjne, ujawniające niezbędne informacje.


Zobacz również: Szef Allianz: Zdelegalizować cały rynek kryptowalut

Konieczność zalegalizowania rynku kryptowalut

Amerykański członek Izby Reprezentantów USA, Warren Davidson z Ohio, ma nadzieję poprawić złą opinię na temat rynku kryptowalut opracowując nowe przepisy dotyczące zarówno wirtualnych walut, jak i ICO. Davidson zorganizował we wrześniu dyskusję w Kongresie na temat kryptowalut i regulacji ICO. Uczestniczyło w nim 45 przedstawicieli głównych firm krypto i firm z Wall Street.

Władze ustawodawcze na całym świecie borykają się z dużym problemem, próbując zaklasyfikować wirtualne waluty. Nieaktualne definicje i zasady opracowane dla zbywalnych papierów wartościowych są niewystarczające w konfrontacji z ICO i kryptowalutami. Ogłoszono wiele międzynarodowych inicjatyw, ale wstępne koncepcje nie zostały jeszcze zdefiniowane. Rynek amerykański jest tylko jednym z przykładów, w którym lokalne przepisy są mylące i gdzie wiele firm dokonało własnych interpretacji, jak stosować prawo.

Davidson niedawno przemawiał na konferencji Blockchain Solutions, gdzie przedstawił ramy przepisów, które umożliwiłyby stworzenie oddzielnej “klasy aktywów” cyfrowych aktywów. Jego ustawa “pozwoliłaby rządowi federalnemu na bardziej efektywne regulowanie wstępnych ofert monet.” Kluczowa część ustawy zakłada uznanie ICO za “produkt”.

Obecnie głównym problemem są dezorientujące przepisy, które utrudniają wprowadzanie nowych innowacji, a przedsiębiorcy obawiają się wysokich grzywien i możliwych aresztów.

Zobacz również:  Górnicy kopiący Bitcoiny (BTC) przenoszą się do Iranu

Mur na granicy USA – Meksyk zostanie sfinansowany za pomocą Wall coinów?

Davidson wypowiadał się również w wydaniu Morning Edition NPR o niedawnych groźbach ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych dotyczących zamknięcia rządu, jeśli Kongres odmówi zapłaty za mur graniczny z Meksykiem.

logo Bitcoinia na płytce scalonejKomentując tę ​​sprawę, Warren zaproponował “skromny kompromis” w postaci swojej inicjatywy, nazwanej “Kup cegłę, buduj mur”, która przyjmowałaby publiczne darowizny na budowę ściany. Wyjaśniając, jak widzi działający program darowizn, Davidson odwołał się do technologii blockchain i “Wall coinów”.

– Można to zrobić za pomocą czegoś w rodzaju witryny crowdfundingowej. Można wykorzystać blockchain i wirtualne monety, aby zebrać wystarczające środki. I szczerze mówiąc, jeśli zdobędziemy zgodę w Ministerstwie Skarbu, możemy nawet akceptować płatności w meksykańskim peso – powiedział.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here