Naga Marketsblockchain technologyDepartament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS) chce badać blockchainy i śledzić transakcje kryptowalutowe.


DHS zachęca wszystkie zainteresowane strony do projektowania aplikacji, które pomogłyby w badaniu blockchainów i śledzeniu transakcji kryptowalutowych. Instytucja jest zainteresowana w szczególności technologiami gwarantującymi anonimowość.

BTC to za mało

Warto zauważyć, że DHS twierdzi, że chociaż jej poprzednie analizy zostały przeprowadzone w oparciu o technologię samego Bitcoina (BTC), dziś uważa, że obejmowało to jedynie “ograniczony zakres w dziedzinie kryptowalut”. Departament USA chce zbadać w szczególności te cyfrowe waluty, które gwarantują anonimowość tj. Zcash i Monero.

Oczywiście władze USA twierdzą, że rozumieją potrzebę anonimowości przesyłu środków, ale jednocześnie podkreślają:

“(…) interesuje nas śledzenie i zrozumienie transakcji i działań [opartych] o blockchain o nielegalnym charakterze”.

Blockchain to też zalety

DHS podkreśla też zalety sieci bloków:

“Ze względu na znaczny wpływ w obszarach takich jak zarządzanie, egzekwowanie umów, udostępnianie danych i szyfrowane wymiany danych analitycznych, istnieje wiele różnych aplikacji w administracji i na rynku komercyjnym, które mogą odnieść korzyści z udanego rozwoju produktu.”

Obecny dokument jest swoistym zaproszeniem do współpracy ze strony władz. W najbliższym okresie agencja będzie starała się prowadzić konsultacje, ale nie będzie jeszcze przyjmowała ponoć żadnych formalnych wniosków ekspertów i firm z możliwymi rozwiązaniami.

Pod koniec listopada amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) ogłosiła, że ​​w lutym odbędą się dwudniowe warsztaty dotyczące blockchaina. DARPA jest oddziałem badawczym Departamentu Obrony.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dlaczego władze interesują się Monero i Zcash? Większość istniejących kryptowalut ma transparentne łańcuchy blokowe, co oznacza, że transakcje są możliwe do prześledzenia przez kogokolwiek na świecie. Monero wykorzystuje kryptografię do ochrony adresów a także kwot transakcyjnych.
Zcash to zaś stworzona przez Zooko Wilcox, zdecentralizowana waluta peer-to-peer. Zbudowana została ona w oparciu o kod źródłowy Bitcoina jednak w przeciwieństwie do najpopularniejszej z walut cyfrowych, dzięki wykorzystaniu bardzo zaawansowanego algorytmu szyfrowania zero-knowledge proofs czyli tak zwanego zk-SNARK, Zcash zapewnia maksymalną anonimowość każdemu uczestnikowi transakcji. Mimo, że transakcje są zapisywane w blockchain, do którego ma dostęp każdy uczestnik sieci, to zarówno odbiorca, nadawca jak i wielkość transferu pozostają anonimowe. Warto również zaznaczyć, że potencjalne możliwości zk-snark są o wiele szersze niż zapewnienie jedynie anonimowości.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here