Naga MarketsblockchainWładze Malty będą pomagać rządowi wyspiarskiego kraju Vanuatu w tworzeniu prawodawstwa z zakresu blockchain. Informację podał Vanuatu Daily Post 8 października. 


Minister spraw zagranicznych Vanuatu Ralph Regenvanu poprosił rząd maltański o pomoc w tworzeniu prawodawstwa z zakresu blockchain. Ponoć zrobił to na polecenie Rady Ministrów.

Prawo dla rynku

Przemawiając na spotkaniu z premierem Malty, dr. Josephem Muscatem, oraz sekretarzem parlamentarnym, Silvio Schembri, Regenvanu podkreślił to, jak ważną rolę w adaptacji technologii (takich jak blockchain) i nowych rynków (np. ICO) mają odpowiednie ramy regulacyjne.

W połowie września Reserve Bank of Vanuatu (RBV) wydał jednak publiczne ostrzeżenie na temat kryptowalut. Stwierdził w nim, że waluty cyfrowe “nie są uznane za prawny środek płatniczy w Vanuatu i nie są emitowane ani regulowane przez bank”. Tą informację podało Daily Post. Oświadczenie to następnie wzbudziło obawy władz lokalnych. Organy państwowe zawiesiły wydawanie Licencji Finansowych Dystrybutorów (FDL) firmom kryptowalutowym i z tym z rynku blockchain do momentu przyjęcia odpowiednich przepisów.

Wspólnota Wysp Blockchain

Według informacji medialnych władze Malty “natychmiast” odpowiedziały na prośbę Regenvanu i zaoferowały pomoc rządowi Vanuatu w opracowaniu odpowiedniego ustawodawstwa dla sfery blockchain. Regenvanu zasugerował również utworzenie “Wspólnoty Wysp Blockchain” w celu ustanowienia standardów regulacyjnych.

Według “Daily Post”, Muscat “z zadowoleniem przyjął zalecenie ministra”. Oprócz zapewnienia szkoleń krajowym organom regulacyjnym oraz ogólnej pomocy technicznej w zakresie regulacji blockchain, władze finansowe Malty również chętnie przyczynią się ponoć do nadzoru finansowego Vanuatu.

Na początku lipca parlament Malty wydał trzy projekty ustaw. Nowe przepisy mają ustanowić określone ramy prawne dla rynku blockchain. Ze względu na wysoki poziom rozwoju branży, a także zwiększoną świadomość i otwartość na przemysł kryptowalut, kraj stał się popularnym miejscem dla firm z tego nowego rynku. Niedawno Muscat twierdził, że kryptowaluty są “nieuchronną przyszłością pieniędzy”, podczas gdy blockchain może stworzyć bardziej przejrzyste i uczciwe społeczeństwo.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here