Naga MarketsPerspektywa przeniesienia działalności związanej z przeprowadzaniem ICO przez największych koreańskich potentatów z branży krypto do Szwajcarii zmienia radykalne stanowisko rządu w tej kwestii. Tym bardziej, że w grę wchodzi utrata wielomiliardowych korzyści.


W zeszłym roku koreańska Komisja ds. Usług Finansowych zakazała finansowania ICO przez inwestorów krajowych, argumentując swoją decyzję chęcią ukrócenia spekulacji na aktywach tokenowych o bardzo dużej zmienności. Pojawiły się nawet pogłoski o całkowitym zamknięciu rynku kryptowalut, szybko zdementowane przez rzecznika prezydenta, który zapewnił, iż rząd zamierza jedynie uregulować branżę krypto w celu ochrony inwestorów i ułatwienia rozwoju sektora. W tym roku władze kraju szykują się do zniesienia tego zakazu. 

Nowy szef południowokoreańskiego regulatora zauważa “pozytywne aspekty” kryptowalut

Rząd postawiony pod ścianą

Rządząca Demokratyczna Partia Korei powołała zespół 10 przedstawicieli ciała ustawodawczego, który opracował projekt ustawy mającej na celu zniesienie zakazu finansowania krajowych ICO. Przewiduje ona możliwość przeprowadzania ICO przez koreańskie firmy pod warunkiem uzyskania zgody ze strony Komisji ds. Usług Finansowych a także Ministerstwa ds. Nauki i ICT. 

Administracja rządowa nie miała tak naprawdę innego wyjścia m.in. wobec zapowiedzi ze strony Bithumb – największego konglomeratu technologicznego a jednocześnie największej giełdy kryptowalut w Korei Południowej, o planach przeprowadzania ICO w Szwajcarii.

Kryptobiznes – kura znosząca wielomiliardowe jajka

Za bardziej otwartą postawą wobec rynku kryptowalut przemawiają czynniki ekonomiczne. Rozwój gospodarczy w ostatnim czasie nabiera tempa, czemu dodatkowo sprzyjają rozmowy podjęte przez administrację prezydenta Moon Jae-ina z władzami Korei Północnej. 

W przypadku, gdyby Bithumb zdecydowały się przeprowadzać ICO na terenie Szwajcarii, byłby to ogromny cios dla krajowej branży krypto, która zostałaby pozbawiona wartych wiele miliardów korzyści na rzecz obcego państwa. Odbiłoby się to też negatywnie na sektorze związanym z technologią blockchainową oraz na całym rynku kryptowalut w Korei.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pośpieszne ruchy ze strony władz – kwestia przypadku?

Stąd wzmożone prace nad wprowadzeniem nowych przepisów. Nie jest zapewne kwestią przypadku, że kluczową rolę odegrały zapowiedzi przedstawione przez Bithumb i Kakao. 

Ze strony rządu dochodzą informacje, iż zakaz zostanie zniesiony z chwilą opracowania przepisów podatkowych związanych z obrotem tokenami. 

Jedno ze źródeł rządowych podało, iż organy nadzoru finansowego prowadzą rozmowy agencjami ds. podatkowych, ministerstwem sprawiedliwości oraz innymi resortami o przywróceniu możliwości przeprowadzania ICO pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Autor: Mirosław WilkConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here