Naga MarketsFrank Giustra, inwestor i miliarder,Frank Giustra, inwestor i miliarder, jest zdania, że bitcoin może mocno zdrożeć w czasie obecnej hossy. Ma jednak też złe wieści. Politycy będą chcieli pogrążyć kryptowalutę, by nie była zagrożeniem dla ich cyfrowych walut.

  • Giusta jest zdania, że bitcoin może mocno zyskać na wykresie w czasie najbliższych paru miesięcy. 
  • Jego zdaniem, jeśli rządy zaczną emitować swoje cyfrowe waluty, mogą chcieć uderzyć w rynek bitcoina.

Frank Giusta: boję, że władze uderzą w bitcoina

– Jestem szczególnie zaniepokojony tym, co zrobią rządy i banki centralne, jeśli bitcoin kiedykolwiek stanie się dla nich zagrożeniem, realnym zagrożeniem dla ich własnych suwerennych walut. Jak wiesz, wiele banków centralnych rozważa wprowadzenie własnych walut cyfrowych. I nie będą chciały mieć tej konkurencji i bardzo to utrudnią. Rządy i banki centralne bardzo utrudnią bitcoinowi powszechne przyjęcie [na rynku] – powiedział w rozmowie z przedstawicielem Stansberry Research.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jego zdaniem o powyższym świadczy historia najnowsza.

Myślę, że nigdy nie można lekceważyć determinacji rządów i banków centralnych, kiedy próbują chronić swoją walutę. Słyszałeś o kontroli waluty i kapitału. To część naszej historii w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Widzieliśmy to, gdy posiadanie złota w 1933 roku uznano za nielegalne, co obowiązywało 40 lat – przypomniał.

Powołał się też na politykę Wielkiej Brytanii przed 1979 rokiem, “gdzie istniała kontrola waluty”. Przypomniał też podobne zjawiska, jakie widzieliśmy w RPA, przedwojennych Niemczech czy w 2015 roku w Grecji.

Bank chcą złota, a nie kryptowalut

Dodał, że banki centralne dziś chcą złota i nie myślą o kupowaniu kryptowalut jako formy swojej rezerwy.

– [Banki centralne] nie są właścicielami bitcoinów. Złoto jest podstawową częścią ich rezerw walutowych i zawsze będzie. Jeśli cokolwiek zrobią, to wydadzą własną cyfrową walutę. Nie zamierzają kupować bitcoinów, ponieważ zamierzają z całych sił spróbować podważyć [wartość] bitcoina – dodał.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here