Naga MarketsputinPrezydent Rosji Władimir Putin wyznaczył rządowi kolejny termin na przyjęcie przepisów dotyczących branży aktywów cyfrowych.  Dokument został opublikowany na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Rosji, Kremlin.ru, 27 lutego.


Zgodnie z dokumentem, Putin chce, by przepisy związane z kryptowalutami zaczęły obowiązywać do 1 lipca 2019 r. Prezydent zażądał przy tym od Rady Federacji Rosyjskiej i Dumy Państwowej przegłosowania ustaw podczas wiosennej sesji obrad.

Rozwój

Putin chce, by regulacje pomogły w rozwoju gospodarki cyfrowej. Jego zdaniem ustawodawstwo powinno również zawierać ramy prawne dotyczące cyfrowych aktywów finansowych.

Najnowsza instrukcja Putina dla władzy ustawodawczej jest niejako powtórzeniem jego oświadczenia z 2018 r., kiedy nakazał rządowi ustanowienie przepisów dotyczących handlu bitcoinami (BTC) i innymi kryptowalutami, ale też ICO i kopania cyfrowych walut.

Parlament rosyjski przegłosował już tego typu ustawę w pierwszym czytaniu w maju 2018 r., jednak dokument wywołał kontrowersje, ponieważ nie zawierał wielu ważnych definicji. W związku z tym ustawa o kryptografii została odesłana do etapu pierwszego czytania w grudniu 2018 roku.

Wcześniej rosyjski minister sprawiedliwości argumentował, że ministerstwo nie widzi potrzeby prawnego zdefiniowania pojęcia kryptowaluty, ponieważ e-waluty nie mogą być stosowane jako metoda płatności w tym kraju.

KryptoRubel

W Rosji co pewien czas wraca też temat KryptoRubla – czyli narodowej kryptowaluty. Temat pojawił się już w 2017 r. Od tego czasu powraca, ale jako plotka. Ostatnio pojawił się nawet pomysł, by ową e-walutę oprzeć o zasoby ropy naftowej należące do Rosji.

Mało tego, nie tak dawno pojawiła się też plotka o tym, jakby Rosja kupowała bitcoiny, by obchodzić sankcje ze strony USA.

Te doniesienia nie mają sensu. Federacja Rosyjska nie planuje zakupu Bitcoinów za 10 miliardów dolarów. Rosja – jak obecnie każdy inny kraj na świecie – po prostu nie jest gotowa na połączenie swojego tradycyjnego systemu finansowego z kryptowalutami. Twierdzenie, że pomysł ten może zostać wdrożony w Rosji w perspektywie 30 lat jest niezgodny z prawdą – dementowała Elina Sidorenko, przewodnicząca Komitetu ds. Rynku Kryptowalut Państwowej Dumy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here