Naga Marketslogo copernicoinO projekcie CoperniCoin już pisaliśmy na naszych łamach. W lutym władze woj. warmińsko-mazurskiego ogłosiły, że wyemitują własny token. Miał on pomóc w promocji regionu. Oficjalny start projektu ma mieć miejsce za 3 dni.

15 czerwca podczas finału Konkursu Informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika”, który odbędzie się w Olsztyńskim Planetarium, zostanie opublikowana platforma Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach wraz z platformą wymiany tokenu okolicznościowego CoperniCoin opartego o technologię blockchain. Tym samym finalistom konkursu i osobom, które przesłały swojej dane niezbędne do dokonania transferu, zostaną przekazane pierwsze tokeny, które na platformie copernicoin.pl będą mogły one je wymienić na nagrody rzeczowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ku chwale wielkiego astronoma

“Mikołaj Kopernik dokonał przełomowego odkrycia, którego wpływ na dzieje ludzkości jest poza wszelką dyskusją. Oddając hołd wielkiemu uczonemu, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego równie odważnie podszedł do promocji dziedzictwa Kopernika. Województwo jako pierwsze w Polsce do promocji walorów turystycznych Warmii i Mazur wykorzystali technologię blockchain”

-twierdzi Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego z Urzędu Marszałkowskiego.

Samorząd regionu Warmii i Mazur już w dzień 546. urodzin Mikołaja Kopernika wygenerował okolicznościowy token CoperniCoin. 15 czerwca swoją premierę w Olsztynie ma cały system promocji Szlaku Kopernikowskiego wraz z platformą wymiany tokenu na nagrody rzeczowe.

Całość stanowi bardzo nowatorskie przedsięwzięcie. Nikt w Polsce nie stosował technologii blockchain do tego rodzaju działań.

“Blockchain od kilku lat realnie zmienia świat, a według prognoz wielu ekspertów, rozwiązania oparte o tę technologię mogą znacząco wpłynąć nie tylko na świat technologii, ale też na funkcjonowanie instytucji publicznych, finansowych, państw i polityki.

Emisję tokenu okolicznościowego CoperniCoin oparliśmy o platformę Waves. Braliśmy pod uwagę wiele czynników, min. związanych z kosztem obsługi, stabilności oraz szybkości działania. Jednym z czynników wyboru był również “efekt ekologiczny”, ze względu na niewykorzystywanie “koparek”, które generują duże zużycie energii w celu potwierdzenia transakcji, jak w przypadku innych rozwiązań.”

-kontynuuje Bułkowski

Ekosystem CoperniCoin

CoperniCoin będzie jednym z elementów agregujących wiele obszarów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu. Będzie go można zdobyć podczas różnego rodzaju aktywności: udział w eventach poświęconych Kopernikowi, aktywność w mediach społecznościowych, udział w konkursach itp. W dalszej kolejności możliwa będzie wymiana zgromadzonych CoperniCoinów na nagrody rzeczowe. Do programu mogą włączać się przedsiębiorcy i instytucje. Wówczas możliwe będzie szerokie zaoferowanie turystom i mieszkańcom zniżek na atrakcje, usługi noclegowe czy gastronomiczne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here