Naga Markets



Logo-ZBP-03-gif-RGB-1920x-100902-300x300Związek Banków Polskich ma zamiar do 11 marca przedstawić sposób rozwiązania problemu dotyczącego kredytów wziętych we franku szwajcarskim. Nowe mechanizmy mają pozwolić konsumentom na podjęcie decyzji o przewalutowaniu kredytu walutowego na złotówki. 


Krzysztof Pietraszkiewicz – prezes ZBP – powiedział dziś, że proponowane rozwiązania nie mają na celu faworyzowania żadnej grupy kredytobiorców. Od kiedy zaczęły się problemy z silnym frankiem, z jednej strony słychać głosy oburzonych frankowiczów, którzy nie byli przygotowani na tak drastyczne podniesienie rat, a z drugiej osób mających kredyt w złotówkach, które uważają, że frankowicze są sami sobie winni. Nowe mechanizmy będzie mogła stosować każda grupa kredytów mieszankowych.

Zanim nowe rozwiązania wejdą w życie, należy je jeszcze przedyskutować. “Czekają nas w tym tygodniu po serii spotkań zainteresowanych stron, spotkania z MF, KNF, a w przyszłym tygodniu chcemy zorganizować spotkanie z kancelarią premiera, prezydenta, a także z przedstawicielami ministerstwa gospodarki” – zapowiedział prezes ZBP.

 



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here