Naga MarketsbitcoinyBlockchain Industries ogłosiło, że ​​podpisało list intencyjny dotyczący fuzji z giełdą kryptowalut w Singapurze. Konsekwencją umowy ma być powstanie pierwszej giełdy kryptowalut, która będzie przedmiotem publicznego obrotu w Stanach Zjednoczonych.


Plan obejmuje niekonwencjonalną drogę zakupu istniejącej spółki publicznej, a następnie tzw. odwrotne połączenie. Cała operacja ma być znacznie szybsza niż pierwsza publiczna oferta (IPO).

Fuzja

Siły mają połączyć konkretnie firma holdingowa BTHMB z siedzibą w Singapurze i spółka holdingowa Blockchain Industries, która zajmuje się handlem publicznym na rynkach pozagiełdowych w USA pod nazwą BCII.

Odwrotne połączenie jest niekonwencjonalnym sposobem wejścia na rynki publiczne. Może być jednak znacznie szybsze niż tradycyjne IPO. Polega w skrócie najczęściej na przejęciu spółki dominującej przez jej spółkę zależną. CNBC informuje przy okazji tego newsa, że nowa firma powstała w wyniku fuzji, czyli Blockchain Exchange Alliance, miała już być wprowadzona na giełdę w Singapurze, ale jej właściciele nie chcieli czekać na to rok lub dwa. Teraz nowy podmiot ma przejść z rynku pozagiełdowego na Wall Street lub na Nasdaq.

Wejście smoka!

W praktyce oznaczałoby to pojawienie się na rynku pierwszej dużej giełdy kryptowalutowej, która byłoby notowana publicznie.

Podobnej procedury próbował już Mike Novogratz. Najpierw kupił firmę Coin Capital, a następnie przy użyciu kanadyjskiej spółki Bradmer Pharmaceuticals dokonał połączenia odwrotnego. Firma o zmienionej nazwie działa dziś jako Galaxy Digital Holdings Ltd i jest notowania na kanadyjskiej giełdzie TSX Venture Exchange.

Niestety firma Novogratz w pierwszym kwartale 2018 r. stracił aż 134 miliony dolarów, ponieważ kryptowaluty straciły wtedy połowę swojej wartości. Od debiutu giełdowego w dniu 1 sierpnia akcje GLXY spadły o około 36 procent.

Blockchain Exchange Alliance ma ponoć szersze plany inwestycyjne – nie chodzi tylko o handel bitcoinami. Firma planuje kupić i skonsolidować giełdy na całym świecie. Chce stworzyć globalny system tego typu podmiotów. Ponoć w planach jest zakup aż dziewięciu giełd do końca tego roku, a aż 40 do końca 2020 r.

Blockchain Exchange Alliance nabyło już pakiet kontrolny Bithumb Holdings.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here