Naga MarketsWizz Air pewny swoich długoterminowych planów
Creative Commons Autor: bkaree1

Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała, że jej plany ekspansji w roku finansowym 2020-2021 pozostaną nadal wstrzymywane przez ograniczenia związane z koronawirusem, ale jest przekonana o długoterminowym wzroście.

  • Wizz planuje rozbudowę swojej floty – w 9 miesięcy chce zwiększyć ilość miejsc o 9%.
  • Dyrektor generalny Wizz Air widzi w pandemii szansę na ekspansję spółki w Europie Zachodniej.
  • Zysk netto węgierskiego przewoźnika wyniosły w poprzednim roku finansowym 344,8 milionów euro.

Węgrzy szykują się do ekspansji

Wizz Air trzyma się planu rozbudowy swojej floty, co oznacza, że do marca 2021 r. będą miały o 9% więcej miejsc, a ich nowa spółka joint venture w Abu Zabi będzie większa niż pierwotnie planowano w momencie rozpoczęcia lotów w październiku.

Te artykuły również Cię zainteresują
COVID-19 jest istotnym zagadnieniem, wywierającym istotny wpływ na branżę, ale jednocześnie stwarzającym dla nas całkiem spore możliwości. – powiedział dyrektor generalny Wizz Air, Jozsef Varadi.

Zobacz również: Akcje Lufthansy o ponad 8% w górę, bailout o krok bliżej

Pandemia koronawirusa uziemiła samoloty pasażerskie, zmuszając linie lotnicze do redukcji zatrudnienia, zmniejszania floty i domagania się państwowych środków ratunkowych, aby przetrwać.

Wizz Air ma jeden z najsilniejszych bilansów w Europie. Skoncentrowana na Europie Wschodniej, ale z rosnącą obecnością w Europie Zachodniej, twierdzi, że niskie ceny biletów pomogą jej zdobyć udział w rynku, gdy popyt na podróże powróci do normy, dając jej pewność, że będzie się trzymać swoich długoterminowych planów ekspansji.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Cena akcji Wizz Air wzrosła o 22,55% w ciągu 10 dni

Wprawdzie zapowiedziała redukcję tysiąca miejsc pracy, ale nie opóźnia dostaw samolotów, co robi wiele linii lotniczych.

Wizz spodziewa się latem wykorzystać 60% swoich możliwości przewozowych, a od września do marca 80%, ale plany te są uzależnione od złagodzenia przez rządy ograniczeń w podróżowaniu. – kontynuował Varadi.

invest

W ostatnim roku finansowym, kończący się w marcu 2020 r., Wizz odnotował zysk netto w wysokości 344,8 milionów euro, co oznacza wzrost o 30% w stosunku do poprzedniego roku, do czego przyczyniła się wyższa o 16% liczba pasażerów i wzrost przychodów dodatkowych.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Wizz Air w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here