Naga MarketsWizyta premiera wynosi kurs Dino Polska (+1,87%) na historyczne maksimaW trakcie wtorkowych notowań Dino Polska po raz kolejny notuje wzrost swojej giełdowej wyceny, co przekłada się na osiągniecie historycznych maksimów w wysokości blisko 340 zł za akcję. Obecna kapitalizacja stawia spółkę na 6 miejscu w całym indeksie WIG20, a ostatnia wizyta premiera Morawieckiego w centrum dystrybucyjnym tylko wspomogła pozytywny sentyment.

Dino notuje mocne wzrosty

W trakcie dzisiejszej sesji Dino Polska notuje wyraźny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 1,87%, co oznacza wzrost o 6,20 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 331,20 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 337,40 zł, choć w trakcie notowań wycena Dino sięgała nawet ponad 340 zł.Dzisiejszy dzień jest kontynuacja ruchu wzrostowego na spółce. Od 11 sierpnia ich akcje zdrożały z ok. 312 zł za walor do obecnych prawie 340 zł za walor. Spółka znajduje się więc na nowych, historycznych maksimach.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już przy wycenie rzędu 315 zł za walor właściciel Dino Polska miał szansę awansować na 1 miejsce w gronie najbogatszych Polaków, przy założeniu, że majątki pozostałych krezusów pozostały bez zmian. Kontynuacja intensywnych wzrostów może wkrótce przypieczętować zmianę na stanowisku lidera i to właśnie Tomasz Biernacki będzie uchodził za najbogatszą osobę nad Wisłą, o czym pisaliśmy już wcześniej na Comparic24.

Premier wizytuje spółkę

Część analityków wskazuje, że ostatni ruch wzrostowy można utożsamiać m.in. z wizytą premiera Mateusza Morawieckiego w centrum dystrybucyjnym spółki, szczególnie że nie byłaby to pierwsze tego typu sytuacja. Wizyty państwowych oficjeli mogą napędzać oczekiwania inwestorów wobec potencjalnych kontraktów, czy też wsparcia ze strony państwa.

– To polska, bardzo dynamicznie rozwijająca się firma z obszaru handlu detalicznego, którą chyba zna każdy Polak (…). To przedsiębiorstwo musi walczyć o swoje miejsce na rynku z potentatami z całego świata, z wielkimi międzynarodowymi korporacjami. I przebija się coraz mocniej, tworząc nowe sklepy, nowe centra dystrybucyjne – tak spółkę zachwalał premier.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

Co więcej, mówił on również o wsparciu administracyjnym, czy też kapitałowym, dzięki którym możliwa miałaby być szybsza ekspansja zarówno krajowa, jak i zagraniczna, co z punktu widzenia Dino jest niezwykle kluczowe, ponieważ sieć jest szeroko dostępna w zachodniej części Polski, natomiast praktycznie nie występuje na wschodzie kraju.

Jako ciekawostkę warto natomiast dodać, że ostatnie wzrosty sprawiły, że Dino stało się obecnie szóstym co do wielkości podmiotem na warszawskim parkiecie, wyprzedzając w ten sposób PKN Orlen i plasując się zaraz za PZU.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: fp markets | notowania stalprodukt | btc prognozy | gpw | dino akcje opinie | kurs euro kantor | ten square games akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here