Naga MarketsWide View Strategy jest typową strategią podążania za trendem. Celem strategii jest wejście pod koniec korekty, która ma miejsce w silnym trendzie (wzrostowym, bądź spadkowym). W strategii wykorzystywane są dwa interwały: 30-minutowy i 5-minutowy. System został zaprezentowany w ramach programu Mentoring 2.0.

Przejdź do pełnego opisu strategii

Po długim weekendzie w Polsce, widzimy że na rynkach walutowych ciągle swoją siłę ukazuje “Król Dolar”. W dniu dzisiejszym jedynie Antypody przebijają siłą USD.

usd
źródło: finviz.com

W naturalny sposób najwięcej zainteresowania powinno przykuwać GBPUSD, z racji sporej deprecjacji waluty Zjednoczonego Królestwa. Natomiast w tradingu, tak jak i w sporcie, nie sposób docenić odpowiedniego “timingu”, który decyduje o sukcesie odpowiednio przyjętej strategii. Dlatego też widząc siłę USDJPY, którą potwierdzają dwie średnie oraz potwierdzenie w postaci pinbara na M30, należy pochylić się nad “Ninją”.

usdjpym30

Silna świeca popytowa na M5 oraz wybicie z obszarów niedowartościowania dla oscylatorów Williams % Range oraz Stochastic, tworzy doskonałą okazję transakcyjną. Jak zwykle miejscem, w którym należy wyznaczyć Stop Loss jest dolne ograniczenie Bollinger Bands.
usdjpym5

Początek tygodnia nie zawiera wielu istotnych publikacji dla walut USD oraz JPY, co może dodatkowe wesprzeć setupy oparte na analizie technicznej, gdyż wykres nie jest “zaburzony” danymi makroekonomicznymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHossa czy manipulacja banków centralnych? – 9 stycznia 2017
Następny artykułEuropejska stopa bezrobocia bez zmian. Eurodolar na nowych minimach
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here