Naga Markets 

Wittchen jest sprzedawcą dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych.

witchen
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z ubiegłego piątku o niemal 10% przy wyraźnie podwyższonych obrotach, które narastały od kilku sesji. Powodem zwyżki były zaskakująco mocne wyniki za trzeci kwartał, które spółka opublikowała na starcie sesji. Zysk netto wyniósł 10,7 mln zł wobec 5,82 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 13,25 mln zł wobec 7,75 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 70,53 mln zł wobec 53,48 mln zł rok wcześniej. Od stycznia spółka wypracowała 18,29 mln zł zysku netto w porównaniu z 6,03 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 162,11 mln zł w porównaniu z 129,13 mln zł rok wcześniej. Widać więc ogromną poprawę wyników. W raporcie spółka podkreśliła, że jest to zasługa zwiększenia powierzchni handlowej, wyższej sprzedaży w sklepach detalicznych jak i rozwoju sieci online oraz akcji sprzedażowej w sieci Lidl. Pozostaje mieć nadzieję, że odbicie po wynikach będzie trwalsze niż po również dobrych wynikach za II kwartał. Jeżeli jednak ruchu byłyby porównywalne, wydaje się, że można byłoby oczekiwać zwyżki co najmniej do okolic 14 zł.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Idea Bank, Skarbiec, Mostostal Zabrze

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainy.

imc
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała w miniony piątek około 8%, kończąc w ten sposób udany tydzień. Jakiś czas temu informowaliśmy o bardzo obiecujących danych o tegorocznych zbiorach soi, które mocno przewyższały średnią wydajność na terenie Ukrainy. W piątek spółka opublikowała raport za okres od początku roku, w którym było widać wpływ tegorocznych zbiorów. Spółka wypracowała w tym czasie 32,32 mln USD zysku netto wobec 27,77 mln USD przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 39,25 mln USD wobec 34,75 mln USD zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 50,6 mln USD wobec 42,76 mln USD rok wcześniej. Lepsze wyniki udało się uzyskać przy niemal identycznych przychodach jak przed rokiem. Na wykresie mamy silne wybicie ponad szczyty z drugiej połowy roku. Wszystko więc wskazuje na zbliżający się atak na tegoroczne maksima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here