Naga MarketsSpółka Wittchen wydaje dziś raport, w którym odnotowuje 7,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 0,22 mln zł zysku rok wcześniej. 


Zysk operacyjny spółki wyniósł 9,13 mln zł wobec 6,4 mln zł zysku rok wcześniej, natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 91,58 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 75,65 mln zł rok wcześniej.

Jak czytamy w raporcie: “W I półroczu 2018 roku przychody Grupy w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wzrosły o 21% do poziomu 91,6 mln zł, na co składa się zwiększenie przychodów o 22% w segmencie detalicznym i o 12% w segmencie hurtowym. Wzrost sprzedaży w segmencie detalicznym wynika z rosnącej sieci handlowej, zwiększenia sprzedaży w sklepach porównywalnych oraz wzrostu realizowanego w kanale e-commerce zarówno w kraju jak i zagranicą“.

Rosnąca siła zakupowa wpływająca na koszt zakupu towarów, trafione kolekcje oraz korzystne kształtowanie się kursów USD były głównymi czynnikami, które przyczynił się do zrealizowania w I półroczu 2018 roku marży brutto na sprzedaży w wysokości 60,4% co stanowiło wzrost o 3,7 punktu procentowego w stosunku do okresu porównywalnego. Wyższe przychody oraz marża wpłynęły na zwiększenie wyniku EBITDA o 41% do poziomu 12,6 mln zł. W związku z inwestycją w działania marketingowe i sprzedażowe zarówno na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych poprawa rentowności EBITDA była mniej dynamiczna niż wzrost marży na sprzedaży. Rentowność EBITDA wzrosła o 1,9 punktu procentowego osiągając poziom 13,8%, zaznaczono również.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2018 r. wyniósł 7,54 mln zł wobec 0,36 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Choć początkowo spółka otwiera się po opublikowanym raporcie z zyskiem rzędu 6 procent, wykres natychmiast zbija ruch w górę. Wcześniej wykres dotarł do oporu na poziomie cenowym 15,40, który stanowi strefę oporową z dołków z lipcowych i sierpniowych dołków 2017r. Wsparciem dla wykresu zdaje się teraz poziom chwilowego odbicia spółki na poziomie 14,15 zł. Aktualnie, dopiero pokonanie strefy 15,40 zł otworzy drogę do poziomów z połowy sierpnia tego roku, czyli poziomów 18,20 – póki co jednak, spodziewana jest konsolidacja na obecnych poziomach.

WITTCHEN (WTN) – wykres D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here