Naga MarketsPo 6 miesiącach przygotowań, mam przyjemność przedstawić nowy serwis internetowy www.Comparic.pl

Portal dotyczy głównie brokerów, ale też wszystkiego co wiąże się rynkami finansowymi. Na portalu nie będzie natomiast drogich brokerów, oferujących głównie dobre oferty reklamowe czy też IB ani też podejrzanych firm, u których sam konta bym nie założył. Lista brokerów, z którymi portal współpracuje: LISTA, Tabela ze specyfikacją warunków: TABELA

Na stronie Comparic.pl umieściłem tabelę wyselekcjonowanych brokerów. Znajdują się tam brokerzy polscy, popularni zagraniczni ale przede wszystkim brokerzy mający coś na prawdę ciekawego do zaoferowania – niskie koszty, ciekawą technologię, szeroką ofertę szkoleń etc. Z brokerami będę miał umowy IB i tam, gdzie to możliwe będę oferował zniżki w prowizji brokera.

Jednym z celów serwisu będzie pomoc w wyborze brokera, dlatego każdy użytkownik będzie miał możliwość wysłania zapytania poprzez formularz, komunikator skype lub gg , gdzie opisze czego oczekuje ze strony brokera. Na podstawie przesłanych informacji, dostanie odpowiedź z propozycją 2-4 najbardziej pasujących do jego oczekiwań brokerów.

U większości z tych brokerów osobiście miałem, mam lub w najbliższym czasie będę miał konto real, aby mieć możliwość bezpośredniego testowania i oceny każdego z nich.

W przyszłości będę również przeprowadzał testy szybkości egzekucji, poślizgów etc.

Na bieżąco będę monitorował oferty brokerów, będę starał informować się o promocjach, wyławiał nowe, ciekawe oferty.

Comparic.pl będzie poruszał kwestię szkoleń, ale w odmiennej formie niż można by się spodziewać. Nie będę bowiem oferował szkoleń, ale będę starał się sprawdzać oferty, w szczególności darmowych, szkoleń proponowanych przez brokerów i innych, uczestnicząc w nich. Również postaram się stworzyć kalendarz takich szkoleń, który z biegiem czasu nabierze wartości, gdyż większość z tych szkoleń będzie już opisana.

Na portalu będą również analizy codzienne, różnych par walutowych, robione zarówno przeze mnie, innych traderów, jak również ciekawe analizy od brokerów. Z mojej strony priorytetem będzie pokazanie ich oczami tradera (potencjalne setupy i ich rozegranie) a nie od strony analizy czysto technicznej

Pojawiać się będą też newsy ze świata związanego z rynkiem walutowym. Od ważnych zdarzeń na świecie determinujących kurs jakiejś waluty, przez ogłoszenie nagród ważnego portalu po konkurs organizowany przez brokera.

Będą również wywiady – z brokerami, traderami (mam nadzieję, że pojawią się także osoby znane z polskich for ) oraz raporty z wizyt u brokerów.

W przyszłości – testy sygnałów oferowanych przez różne portale, recenzje ciekawych książek o rynkach, testy oprogramowania etc (oczywiście nie będzie tego robiła jedna osoba).

Na stronie ma się pojawiać kilkanaście ciekawych wiadomości dziennie w tym codzienny komentarz do kalendarza makroekonomicznego – w przyszłości z opisami poszczególnych newsów.

Strona dopiero startuje, gdyż spowolniły ją formalności: firma, umowy z brokerami (temat rzeka), dziesiątki jeśli nie ponad setka godzin przegadanych z brokerami o nich samych i konkurencji, z traderami o brokerach etc. Wszystko to pozwoliło mi na zdobycie wielu ciekawych informacji , ale też pokazało ile jeszcze pracy i nauki przede mną, pokazało wartość posiadanej przeze mnie wiedzy i obnażyło luki w wiedzy niektórych brokerów.

Sam wygląd strony jest prosty i przejrzysty. Taki miał być w założeniu. Nie lubię choinek z reklamami większymi niż wiadomości, masy kolorów ani krzykliwych tytułów zamiast wartościowej treści. Oczywiście strona będzie ewoluować, mam nadzieję, że z Waszą pomocą. Domyślam się też, że nie wszystkim się spodoba (ale mam nadzieję, że przynajmniej kilku osobom).

Bardzo proszę o komentarze oraz pytania dotyczące serwisu. Wszystkie wskazówki będą bardzo cenne.


Comparic Forex BrokerConotoxia

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here