Naga MarketsCommerzbank zaleca sprzedawanie EUR i kupowanie USD na górkach spodziewając się wprowadzenia ujemnej stopy depozytowej w ECB.

Stopa depozytowa ECB to inaczej oprocentowanie środków pieniężnych, które Europejskie banki trzymają w Europejskim Banku Centralnym.

Urzędnicy ECB stale zaprzeczają, jakoby jakakolwiek decyzja w tej sprawie została podjęta, pomimo, że informacje jakie do nas docierają, mówią że banki są technicznie przygotowane na taką ewentualność oraz, że ECB analizuje możliwe rezultaty takiego posunięcia. Commerzbank uważa, że wizja ujemnych stóp procentowych jest “wyraźna”.

Commerzbank zwraca uwagę na fakt, że inflacja w strefie Euro postępuje powoli – nie licząc wyższego niż się spodziewano odczytu niemieckiego CPI – podczas gdy bezrobocie wciąż rośnie. W ten sposób rosną trudności fiskalne krajów Eurolandu i wydaje się, że jedynym sposobem na szybkie pobudzenie popytu jest dalsze rozluźnianie polityki monetarnej. “Powiedzcie ‘cześć’ ujemnym stopom procentowym” – pisze Commerzbank.

W związku z tym bank rekomenduje swoim klientom, aby sprzedawali wzrosty EUR USD w nadchodzących tygodniach.

Źródło: eFXnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here