Naga MarketsWish warty dwukrotnie więcej niż CD Projekt?Już niedługo, na liście najbogatszych Polaków najprawdopodobniej dojdzie do istotnej zmiany. Chodzi o pozycję lidera, którą może zająć Piotr Szulczewski, założyciel platformy e-zakupowej Wish.com. Już niedługo ma nastąpić debiut jej akcji na nowojorskiej giełdzie, co pozwoli nam realnie wycenić wartość spółki, a przy okazji wartość udziałów Szulczewskiego.

  • Platforma e-zakupowa Wish.com niedługo zadebiutuje na nowojorskiej giełdzie.
  • Zgodnie z danymi, kapitalizacja spółki może przebić obecną wartość Allegro, a zatem będzie dwa razy większa niż CD Projektu.
  • Po giełdowym debiucie, założyciel firmy: Piotr Szulczewski zostanie najbogatszym Polakiem.

Wish.com platforma która zarobiła krocie w branży internetowych zakupów

Z czego wynika fenomen i szybki wzrost popularności platformy zakupowej Wish.com? Przede wszystkim chodzi o dostępne w sklepie produkty w przystępnych cenach pochodzące z Chin. Na niekończącej się liście aukcji można znaleźć dosłownie wszystko, a ceny są bardzo konkurencyjne, często kilkakrotnie niższe niż w przypadku podobnych produktów dostępnych na innych platformach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Celon Pharma, Harper i Grodno – pokażą wyniki finansowe po weekendzie!

Piotr Szulczewski założył Wish.com razem z kolegą Dannym Zhangiem w 2010 r., a dziewięć lat później – w 2019 r. – aplikacja Wish była najbardziej popularną aplikacją zakupową (patrząc na liczbę pobrań) na świecie.

Suma udziałów Piotra Szulczewskiego w Wish jest szacowana na około 18%. co przy możliwej wycenie 25 mld dolarów na debiucie giełdowym dałoby mu to majątek rzędu 4,5 mld dolarów, co w przeliczeniu na złotówki będzie stanowić kwotę rzędu 16-17 mld. Z takim majątkiem Szulczewski może stać się najbogatszym Polakiem, przebijając Michała Sołowowa, którego majątek przekracza 15 mld zł. (stan na luty 2020 r.).

Wish idzie na nowojorską giełdę!

Firma założona przed dziesięcioma laty przez Polaka chce na debiucie uzyskać wycenę rzędu 25-30 mld dolarów. Zakładając scenariusz najbardziej pesymistyczny i najniższy pułap, czyli 25 mld dolarów, daje to ponad 92 mld zł – co oznacza sumę znacznie większą, niż obecnie jest warte Allegro (79 mld zł) i ponad dwukrotnie większą niż CD Projekt (39 mld zł) czy PKO BP (33 mld zł), spółki z największą kapitalizacją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

W pierwszych trzech kwartałach 2020 r. Wish miało przychody na poziomie 1,7 mld dolarów amerykańskich oraz sprzedało ponad 640 mln przedmiotów w ciągu dwunastu miesięcy, licząc od września 2019 roku. Wysokie przychody nie przeniosły się na dodatni wyniki finansowy Wish. Spółka miała w pierwszych dziewięciu miesiąca 2020 roku stratę netto w wysokości 176 mln dolarów, w porównaniu do 5 mln dolarów w analogicznym okresie poprzedniego roku kalendarzowego. Spółka ma pojawić się na nowojorskiej giełdzie jeszcze w tym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here