Naga MarketsWirus w Chinach zabił już 4 osoby, inwestorzy chcą czerpać z niego zyskiChiny przygotowują się do świętowania Nowego Roku Księżycowego, a tymczasem kraj atakuje wirus. Wskutek ataku patogenu potwierdzono śmierć 4 osób. Wirus szybko się rozprzestrzenia, zakażeniu uległo między innymi wielu pracowników służby zdrowia. Inwestorzy natomiast wyczuli okazję i alokują kapitał w akcje niektórych firm zajmujących się produktami ochrony zdrowia, licząc na zyski.

Koronawirus, którego objawy przypominają SARS pojawił się po raz pierwszy w centralnej części Chin, mieście Wuhan. Jednak szybko wykryty został w innych częściach Chin, a także Japonii, Tajlandii i Korei Południowej. Opanowaniu wirusa z pewnością nie będzie sprzyjać świętowanie Nowego Roku Księżycowego, w związku z którym wiele osób podróżuje po kraju.

Złą wiadomością jest to, że wirus łatwo przenosi się między ludźmi, dobrą, że w odróżnieniu od SARS jest on mniej zabójczy. Jak powiedział profesor Adam Kamradt-Scott z Uniwersytetu w Sydney: „Ważne jest, aby podkreślić, że wirus w tej chwili objawia się łagodnie u większości dotkniętych nim osób. Istnieje około 10% przypadków, które zakończyły się stanem krytycznym i nastąpiły zgony, ale u ogromnej większości ponad 200 zarażonych osób spowodował łagodny przebieg choroby”.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wirus zapewnia zysk firmom z branży medycznej

Wykryty w Chinach wirus wzmógł zainteresowanie akcjami niektórych firm z branży medycznej. Istotne wzrosty (o dzienny limit) odnotowały dziś chińskie firmy, które podały informacje o opracowaniu zestawów do wykrywania wirusa.

Zyskują także firmy zajmujące się produkcją wyposażenia chroniącego przed rozprzestrzenianiem wirusów, urządzeń do oczyszczania powietrza oraz transportu awaryjnego. Na epidemii zyskali także malezyjscy producenci gumowych rękawic.

Zobacz też: Tygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 20 – 24 stycznia 2019

Z drugiej jednak strony, istnieją firmy, które tracą przez nowy wirus. Mowa o spółkach z branży turystycznej, które są wyprzedawane w obawie o anulowanie podróży związanych
ze świętowaniem Chińskiego Nowego Roku, który przypada 25 stycznia 2020 r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here