Naga MarketsKurs dolara NZD traci ponad 1%. Koronawirus uderza również w Nową ZelandięNowa Zelandia poinformowała o pierwszym przypadku koronawirusa w swoim kraju, co zdaje się przerażać inwestorów, którzy mogli panicznie wyprzedawać nowozelandzką walutę. Kurs NZD/USD spadł o ponad 1 proc. wraz ze wzrostem szans na cięcie stóp procentowych przez RBNZ (bank centralny Nowej Zelandii). 

Więcej komentarzy mojego autorstwa znajdziesz w serwisie Conotoxia (usługa Forex Cinkciarz.pl).


Kurs dolara nowozelandzkiego: NZD/USD nie był tak słaby od 5 miesięcy

Kurs NZD/USD spadł do najniższego poziomu od 5 miesięcy, a więc od października 2019 r., a w całym lutym spadek zbliża się do 4 proc. Na ostatnim posiedzeniu RBNZ zaznaczył, że szanse na dalsze obniżki nie są duże, ale dodano, że może przyjść czas na dostosowanie polityki pieniężnej, jeśli wpływ epidemii zagrozi gospodarce. Wtedy też stwierdzono, że epidemia koronawirusa stanowi coraz mniejsze ryzyko, a jego wpływ będzie krótkotrwały, przy czym większość skutków będzie miała miejsce w pierwszej połowie roku. Obserwując to, co dzieje się obecnie na świecie, można założyć, że pogląd ten się zmieni, stąd rynek stopy procentowej wycenia obniżkę stóp o 25 pkt bazowych już w maju.

Jak podała agencja Bloomberg, w NZ potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa po zdiagnozowaniu choroby u osoby, która niedawno wróciła z Iranu. W związku z tym kraj nałożył ograniczenia podróży na przyjazdy z Iranu, dodając ograniczenia dla Chin, które obowiązują od początku lutego.

Dolar australijski również zagrożony? AUD/USD może silnie spaść zdaniem ANZ

Według prognoz banku ANZ (Australia and New Zealand Banking Group) kurs NZD/USD i AUD/USD może spaść odpowiednio do poziomów 0,55 i 0,58, jeśli pojawiające się wiadomości nadal będą wskazywać na możliwość wybuchu pandemii. ANZ dodaje, że w pozytywnym scenariuszu, jeśli epidemię uda się zahamować już wkrótce, to globalny wzrost gospodarczy prawdopodobnie odbije w drugim kwartale, co mogłoby potencjalnie sprzyjać AUD i NZD.

Tymczasem obawy o spowolnienie wzrostu wraz z kolejnymi komunikatami amerykańskich spółek o niższych perspektywach zysków przez koronawirusa uderzają w Wall Street. Podczas sesji w Nowym Jorku indeks Dow Jones odnotował największy punktowy spadek w swojej historii, a główne indeksy traciły ponad 4 proc. Kontrakty terminowe wskazują, że możliwe jest dziś kolejne otwarcie poniżej wczorajszego zamknięcia, a strach i panika nie opuszczają inwestorów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here