Naga MarketsWirtualna Polska wyceniona na 112 zł w rekomendacji Trigon DM. Kurs nad ważnym wsparciemAnalitycy Trigon DM, w raporcie z 16 lutego, wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki Wirtualna Polska z zaleceniem “kupuj” i ceną docelową 112 zł. W ocenie autorów raportu, przepływ reklamy do internetu przyspieszył i będzie procesem postępującym w kolejnych latach. Słabość turystyki analitycy traktują jako zjawisko przejściowe, a powrót popytu – ich zdaniem – może być obok dalszego wzrostu w reklamie online istotnym motorem wzrostu wyniku w latach 2021-22.

“Grupa jest beneficjentem trendu cyfryzacji w biznesie mediów i krajowym liderem na rynku reklamy internetowej. Dwucyfrowe wzrosty w segmencie mediów w drugim półroczu 2020 i perspektywy kontynuacji tego pozytywnego trendu w kolejnych kwartałach oraz odbicie w turystyce przełożą się na istotną poprawę wyniku wspartą efektem dźwigni operacyjnej. Nowe projekty w segmencie online świadczą o spójnej długoterminowej strategii i umocnią pozycję grupy w biznesie mediów” – oceniają analitycy Trigon DM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyniki będą się poprawiać

“Zakładamy, że skorygowany wynik EBITDA wzrośnie do 258 mln zł w 2021 (+21 proc. rdr) i o 8 proc. rdr do 279 mln zł w 2022 (‘19-’22 CAGR 8 proc.), a przychody do 717 mln zł w 2021 (+17 proc. rdr) i do 839 mln zł w 2022 (‘19-’22 CAGR 6 proc.)” – podano w raporcie.

“Sądzimy, że utrzyma się częściowo wpływ skokowej poprawy rentowności biznesu reklamowego widoczny w ostatnich kwartałach, a na marżowość na poziomie grupy wpłynie większy udział mediów w wynikach” – dodano.

Analitycy oceniają, że spółka pokaże w czwartym kwartale 2020 roku bardzo dobre wyniki w segmencie reklamy internetowej.

“Prognozujemy 19 proc. wzrostu do 116 mln zł i łączne przychody grupy na porównywalnym poziomie rdr (nadal spadki w turystyce). Klienci spółki z branży e-commerce należą do ważnych klientów segmentu online i będą jednym z głównych motorów wzrostu” – podano w raporcie.

“Mimo negatywnego wpływu na EBITDA w biznesie turystycznym, który rdr szacujemy na ponad 40 mln zł WP będzie w stanie pokazać zbliżone wyniki roczne w 2020 r. dzięki poprawie w biznesie mediów” – dodano.

W trendzie wzrostowym

Na wykresie mamy korektę, wpisującą się w pogorszenie nastojów na szerokim rynku. Kluczowe wsparcie to poprzednie maksima, a więc okolice 88 zł. Na razie poziom ten jest broniony. W przypadku głębszej korekty i niesprzyjającemu otoczeniu, możliwy będzie spadek do linii trendu.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here